Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Żyrardowianka znów wygrała po tie-breaku

II liga M: Żyrardowianka znów wygrała po tie-breaku

Przed jedenastą kolejką w trzeciej grupie II ligi mężczyzn ekipy z Żyrardowa i Olsztyna były ligowymi sąsiadami a w tabeli dzieliły je tylko trzy punkty. Ich pojedynek zakończył się tie-breakiem, w którym nie po raz pierwszy lepsza była drużyna Żyrardowianki.

Premierowa odsłona była bardzo wyrównana od pierwszej do ostatniej piłki. Przez dłuższy czas żadna ze stron nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero przy stanie 19:19 żyrardowianie wrzucili wyższy bieg i zrobiło się 22:20 dla przyjezdnych. Tego prowadzenia podopieczni Piotra Wasilewskiego nie oddali już do końca seta i wygrali 25:23.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. W szeregach gości bardzo dobrze spisywał się Maksymilian Kozłowski, który siał spustoszenie w szeregach olsztynian zza linii dziewiątego metra. Dobrą postawę swojego atakującego wykorzystywał Marcin Jackowicz, posyłając w jego kierunku wiele piłek. Ponadto bardzo dobre zawody rozgrywał Paweł Kocik. Od stanu 14:14 Żyrardowianka odskoczyła na trzy oczka (17:14), jednak olsztynianie w porę wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do remisu (19:19). Końcówka należała jednak do siatkarzy z Mazowsza, którzy ponownie w tej odsłonie wrzucili wyższy bieg i wygrali 25:21.

Trzecia część meczu, podobnie jak dwie poprzednie, zaczęła się od wyrównanej gry od pierwszego gwizdka sędziego, jednak końcówka należała już do olsztynian. Gospodarze sprawiali wiele problemów przyjmującym Żyrardowianki, którzy mieli trudności zwłaszcza z odbiorem serwisu szybującego (tzw. float). Set zakończył się zwycięstwem miejscowych 25:22, co sprawiło, iż złapali oni wiatr w żagle. Żyrardowianie nie zamierzali jednak rezygnować z walki o trzy punkty. Set numer cztery rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi. Wojny nerwów nie wytrzymali przyjezdni, którzy po autowym ataku Mariusza Godlewskiego musieli pogodzić się z porażką 25:27.

Decydująca odsłona zaczęła się lepiej dla przyjezdnych, którzy przy zmianie stron prowadzili trzema punktami (8:5). Olsztynianie nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry i wzięli się za odrabianie strat. Końcówka należała jednak do żyrardowian, którzy wygrali już czwarty tie-break w tym sezonie. Podopieczni Piotra Wasilewskiego pokazali tym samym, iż powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3 nie zawsze musi się sprawdzić.

AZS UWM II Olsztyn – KS Żyrardowianka Żyrardów 2:3
(23:25 21:25 25;22 27:25 13:15)

AZS UWM II: Kowzowicz, Obrębski, Przybylski, Krzan, Olender, Boruch, Mariański (libero) oraz Michalski i Mazek
Żyrardowianka: Kocik, Rafalik, Kozłowski, Godlewski, Karpiński, Jackowicz, Łuczka (libero) oraz Kasprzyk