Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół utrzymał pozycję lidera

II liga K: Sokół utrzymał pozycję lidera

Bardzo pewne zwycięstwo 3:0 siatkarek Sokoła 43 AZS AWF Katowice nad zespołem UKS Krzanowice pozwoliło im się utrzymać na pozycji lidera. Mecz ku rozczarowaniu zgromadzonych na hali widzów był jednostronnym widowiskiem.

Zawodniczki Krzanowic jak do tej pory słynęły z bardzo dobrze zorganizowanej gry w obronie, waleczności i ambitnej gry do końca. Tym razem były tylko tłem dla dobrze usposobionych gospodyń. Bardzo dobra zagrywka pozwoliła Sokolankom od początku spotkania przejąć pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Przyjezdne miały ogromne problemy w przyjęciu, popełniając bezpośrednie błędy lub oddając piłkę za darmo. Rozgrywająca Katowic – Fatima Piasta, dobrze wiedziała co z takimi piłkami robić, rozgrywając ciekawe i kombinacyjne akcje z będącymi w bardzo dobrej dyspozycji Karoliną Pawłowską i Katarzyną Bartlak. Dobra gra skrzydłowych ułatwiła grę Dominice Zajkowskiej grającej w kilku ostatnich meczach na pozycji atakującej. Wysoko wygrany set 25:12 był tylko potwierdzeniem dobrej gry Sokoła i różnicy jaka dzieliła tego dnia oba zespoły.

Druga partia to w dalszym ciągu kontynuacja tego, co działo się w pierwszej. Agresywna, odrzucająca od siatki zagrywka, szczelny punktowy blok oraz wysoka skuteczność w ataku. Dziewczyny rozluźnione, pozwalały sobie na bardzo efektowne kombinacje w ataku zakończone wbijaniem gwoździ w parkiet gości, dokładając do tego 100% skuteczność w ataku Oli Hernik. Set ostatecznie wygrał Sokół 25:16.

Trzecia partia to popis w polu serwisowym Majki Romel, która swoją kąśliwą zagrywką bardzo utrudniła rozgrywanie jakichkolwiek akcji drużynie z Krzanowic. Ponadto trzy asy serwisowe oraz trzy punkty blokiem składają się na bardzo pozytywną ocenę gry środkowej Sokoła w tym meczu (zawodniczka otrzymała statuetkę MVP). Set trzeci kończy się wynikiem 25:13, a cały mecz zwycięstwem Sokoła 3:0.

Sokół AZS AWF Katowice – GS Krzanowice 3:0
(25:10,25:16,25:13)

Sokół: Piasta(2), Hernik(9), Pawłowska(12), Bartlak(11), Romel(12), Zajkowska(7), Furczyk(3), Filip, Ciechnowska, Bąk, Sołtysiak (libero)