Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Częstochowianka ponownie lepsza od SMS Sosnowiec

II liga K: Częstochowianka ponownie lepsza od SMS Sosnowiec

Częstochowianka wygrała bez straty seta z SMS-em Sosnowiec. Jest to siódme zwycięstwo siatkarek AJD w sezonie i plasują się na piątej pozycji w ligowej tabeli. Do lidera tracą zaledwie trzy oczka. Dlatego teraz każdy punkt jest bardzo cenny.

Spotkanie od pierwszej piłki było bardzo wyrównane (6:6). W połowie seta jednym punktem prowadziły gospodynie (13:12). Częstochowianki słabo radziły sobie w bloku i z tego powodu nie mogły odskoczyć przyjezdnym. Kiedy na tablicy widniał rezultat 19:18, wydawało się, że o wyniku pierwszego seta zadecyduje emocjonująca końcówka. Nic bardziej mylnego. Siatkarki spod Jasnej Góry wrzuciły wyższy bieg i wreszcie poprawiły grę blokiem, co przyniosło wymierny efekt w postaci zwycięstwa 25:22.

Druga partia wyglądała bliźniaczo podobnie do premierowej odsłony. Od pierwszego gwizdka sędziego obie ekipy walczyły punkt za punkt (3:3, 5:4), jednak w połowie seta na trzypunktowym prowadzeniu znalazły się gospodynie (12:9, 16:13). – Zawodniczki SMS zagrały lepiej niż u siebie w październiku – przyznał Adam Łyczko, trener Częstochowianki. – Świetnie spisywały się w bloku, mocno serwowały i całkiem nieźle atakowały. Bardzo dobrze zaprezentowała się libero, która broniła większość naszych ataków – komplementował rywalki szkoleniowiec AJD. Siatkarki z Zagłębia odrobiły straty i zbliżyły się do częstochowianek na jedno oczko (19:18). Końcówka należała jednak do miejscowych, które wykorzystały doświadczenie i wygrały jeszcze pewniej niż w pierwszym secie.

Trzecia część meczu to całkowita dominacja podopiecznych Adama Łyczki. Wprawdzie na początku zawodniczki SMS dotrzymywały kroku gospodyniom (2:2, 5:4), jednak potem ton grze nadawały jedynie siatkarki spod Jasnej Góry. Przy stanie 18:11 szkoleniowiec miejscowych pozwolił sobie na wprowadzenie trzech rezerwowych, co wcale nie wpłynęło negatywnie na jakość gry jego zespolu (23:15). Wręcz przeciwnie, Częstochowianka zwyciężyła 25:19 i zapisała na swoim koncie niezwykle istotne trzy punkty. AJD zajmuje piąte miejsce w tabeli, ma tyle samo punktów co czwarta Politechnika Śląska Gliwice.  Do zajmującego pierwsze miejsce Sokoła Katowice traci zaledwie 3 oczka. Sprawa pierwszego miejsca w tabeli jest jeszcze otwarta i każdy punkt jest na wagę złota.

AJD Częstochowianka Częstochowa – SMS PZPS Sosnowiec 3:0
(25:22, 25:21, 25:19)

Częstochowianka: Siuda, Rymel, Migoń, Kmiecik, Szymczak, Piątek, Kurek (libero) oraz Świech, Mroczek, Lipińska i Loch
SMS: Lipińska, Bączyńska, Moskwa, Smok, Nowakowska, Śmieszek, Pasiut (libero) oraz Wańczyk, Wylężek, Bałdyga, Szczygieł i Elko (libero)