Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wyjazdowa wygrana Wandy

I liga M: Wyjazdowa wygrana Wandy

Wyrównany pojedynek beniaminków lepiej zakończył się dla siatkarzy Wandy Kraków, którzy po tie-breaku zwyciężyli w ekipą z Lubina. Dzięki tej wygranej krakowianie przesunęli się na dziewiątą lokatę w klasyfikacji. Lubinianie zamykają zaś stawkę drużyn.

Z Cuprumem Lubin siatkarze Wandy Kraków rywalizowali w turnieju, którego stawką był awans na zaplecze ekstraklasy. Wtedy to zwycięstwo znalazło się w rękach ekipy z Lubina, która jednak w pierwszej lidze nie radzi sobie najlepiej.

Otwarcie pojedynku było bardzo wyrównane. Walka punkt za punkt toczyła się praktycznie do końcowych fragmentów tejże partii, gdzie przewagę zaczęli budować siatkarze Wandy. Od stanu 21:21 udało im się bowiem wypracować trzy oczka różnicy, co dało krakowianom zwycięstwo w pierwszej partii.

Zupełnie inaczej wyglądał zaś drugi set. Wtedy to bowiem Cuprum po pierwszej przerwie technicznej prowadził już czterema punktami (11:7), by kilka minut później dystans ten powiększyć jeszcze o trzy oczka (17:10). Krakowianie próbowali odrabiać straty, czego dowodem może być pogoń rozpoczęta przezeń przy stanie 25:16. Ostatecznie jednak, Lubiniania nie pozwolili sobie odebrać pewnego zwycięstwa.

Obserwując pierwsze minuty kolejnej partii wydawać się mogło, że powtórzą się losy seta drugiego. Wanda zaczęła jednak odrabiać straty z otwarcia najpierw niwelując przewagę rywala (10:6 na 14:13), by później cieszyć się niewielkim prowadzeniem. Cuprum nie dawał jednak za wygraną doprowadzając do walki na przewagi. Ekipie z Robertem Szczerbaniukiem w składzie nie udało się jednak postawić kropki nad "i" wobec czego musiała pogodzić się z porażką 24:26.

O wygranej w czwartym secie, podobnie jak i w tie-breaku przesądziła końcówka. Praktycznie przez cały czas trwania tych partii trwała bowiem wyrównana walka zespołów. W czwartej odsłonie, Cuprum bronił dwupunktowej przewagi wypracowanej przed drugą przerwą techniczną, by w końcówce powiększyć dystans dzielący ich od rywala i doprowadzić do piątej partii. W decydującym o wygranej secie, w ostatnich minutach rywalizacji lepsi okazali się być siatkarze Wandy, którzy zainkasowali w ten sposób dwa punkty.

Cuprum Lubin – KA Wanda Instal Kraków 2:3
(22:25, 25:22, 24:26, 25:21, 13:15)

Wyniki 10. kolejki i tabela I ligi mężczyzn.

źródło: inf. własna, sportowetempo.pl