Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Szybka przegrana Jaworzna

I liga M: Szybka przegrana Jaworzna

fot. archiwum

Porażkę w trzech setach zapisali w weekend siatkarze Energetyka Jaworzno, ulegając przeciwnikom z Wielunia. Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy mimo przegranej  zachowali swoją czwartą lokatę w pierwszoligowej tabeli.

Pierwsze dwa punkty w niedzielnym meczu padły łupem przyjezdnych, jednak MCKiS Energetyk natychmiast wyrównał stan rywalizacji. Na prowadzenie 3:2 wyprowadził swoją drużynę Krzysztof Fitrzyk. Remis 4:4 przynósł wielunianom skuteczny atak Mikołaja Sarneckiego, a po chwili na trzy punkty przewagi Siatkarz wyszedł za sprawą skutecznego na siatce Tomasza Tomczyka (9:6). Straty do dwóch "oczek" zmniejszył kapitan Energetycznych, Artur Kulikowski, a do jednego punktu środkowy Jaworzna, Adam Michalski. Jednak blok na Adamajtisie znów pozwolił wielunianom objąć wyraźne prowadzenie – 17:14 Przy wyniku 19:15 dobrą zagrywką popisał się Bartłomiej Matejczyk. Pozwoliło to na kontrolowanie przebiegu tej partii przez wielunian, a autowa zagrywka Dominika Żmudy dała gościom piłkę setową. Zespół trenera Wasilkowskiego wygrał do 21.

W pierwszej akcji drugiej partii efektownym atakiem zaskoczył rywali Paweł Adamajtis. Zawodnik ten był także bohaterem akcji na 4:2. Piąte "oczko" dla gospodarzy dorzucił do konta Jaworzna rozgrywający "Energetycznych", Kamil Kwasowski. Przy stanie 8:4 o czas dla swoich podopiecznych poprosił trener Wielunia, Tomasz Wasilkowski. Po wznowieniu, skuteczny atak z lewego skrzydła Tomasza Tomczyka zmniejszył dystans do trzech punktów (9:6). Dziewiąte "oczko" i stan 10:9 dał zaś wielunianom środkowy bloku, Mariusz Schamlewski . Do remisu 12:12 doprowadził Martin Vlk. W tym momencie o czas dla drużyny z Jaworzna zwracił się trener Sławomir Gerymski. Czas ten nie pomógł jaworznickiej młodzieży – Wieluń uciekł na 17:13, a atomowy atak Tomczyka utrzymał różnicę punktową (19:15). Nieciekawy dla Jaworzna wynik gonił Paweł Adamajtis, ale set zakończył się zepsutą zagrywką Adama Michalskiego, 20:25.

Partia trzecia lepiej rozpoczęła się dla gości, 0:1, a wraz z kolejnymi akcjami przewaga przyjezdnych stawała się coraz bardziej wyraźna. Punkt na 5:2 dołożył do konta Siatkarza Sarnecki, a po szóste oczko na 6:3 sięgnął  natomiast Kudłacik. Jaworznianom udało się jednak doprowadzić do wyrównania 7:7, do czego walnie przyczynił się Paweł Adamajtis. Nie trwało to jednak długo, bowiem autowy atak Artura Kulikowskiego wysunłą ekipę gości na 12:9.. Wraz z kolejnymi akcjami, rozpędzony Siatkarz odjechał już na 15:10. Wówczas, z czasu dla swojej drużyny skorzystał trener Sławomir Gerymski. Punkt na 18:13 zapisał Patryk Łaba, jednak przewaga rywali wciąż wynosiła pięć "oczek". W końcówce, siatkarz ten popisał się jeszcze bardzo dobrymi zagrywkami, niemniej było już za późno, by zmienić losy tego spotkania. Partia ta ostatecznie zakończyła się wynikiem 22:25.MCKiS Energetyk Jaworzno – Siatkarz Wieluń 0:3
(21:25, 20:25, 22:25)

Wyjściowe składy zespołów:
Energetyk: Kwasowski, Michalski, Żmuda, Kulikowski, Adamajtis, Fitrzyk, Sobczak (libero)
Siatkarz: Matejczyk, Sarnecki, Tomczyk, Schamlewski, Vlk, Kudłacik, Siewiorek (libero)

Zobacz również:
Wyniki 10. kolejki I ligi mężczyzn.

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved