Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Michajłow znów najlepszy

PŚ: Michajłow znów najlepszy

Historia lubi się powtarzać. Tak samo jak po finale Ligi Światowej reprezentacja Rosji zdobyła trofeum, a Maksim Michajłow został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem. Marcin Możdżonek otrzymał tytuł najlepszego blokującego.

Najlepiej punktującym turnieju został Fernando Ramos Hernandez. Kubańczyk zapisał na swoim koncie 225 punktów, na co składało się 202 oczka w ataku, 7 punktów w bloku i 16 punktów w zagrywce. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Michał Łasko z 222 punktami na koncie. Najlepszy z Polaków, Zbigniew Bartman zdobył 152 oczka i zajął w tej klasyfikacji dziewiąte miejsce.

Najlepszym atakującym został Ahmed Abdelhay. Reprezentant Egiptu na 305 posłanych do niego piłek, skończył 160, co dało mu efektywność na poziomie 52,46%. Drugi miejsce w tym zestawieniu zdobył Michał Łasko (52,21%), a trzeci był Maksim Michajłow (51,08%). Również w tej klasyfikacji najlepszym z biało-czerwonych był Zbigniew Bartman. Polski atakujący ze skutecznością na poziomie 49,45% zajął dziewiąte miejsce.

Kolejne rozstrzygnięcie, tym razem w klasyfikacji na najlepszego blokującego turnieju, przyniosło sporo radości polskim kibicom. Najlepiej blokującym został wybrany Marcin Możdżonek. Polski środkowy 38 razy zablokował rywali, co dało mu średnią 0,84 bloku na set. Drugie miejsce zajął reprezentant Iranu (34 bloki), a trzecia lokata przypadła reprezentantowi Kuby, Isbel Sandobal Mesa (33 bloki). Wysokie piąte miejsce w tej klasyfikacji zajął Piotr Nowakowski, który 30 razy powstrzymał rywali na siatce.

Najlepiej zagrywającym turnieju został Cristian Savani. Reprezentant Włoch posłał na stronę rywali 19 punktowych zagrywek, co dało mu średnią 0,44 asa na seta. Taką samą notę uzyskał reprezentant USA, Clayton Stanley, ale zaserwował 17 asów i zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła w udziale Maksimowi Michajłowi, który zdobył w tym elemencie 15 punktów. Najlepszy z Polaków, Jakub Jaros z uplasował się na czternastym miejscu z 11 asami serwisowymi na koncie.

Najlepszym rozgrywającym turnieju został wybrany Luciano De Cecco. Argentyńczyk uzyskał notę 9,86 i wyprzedził reprezentanta Chin, Runminga Li (8,36) i Japończyka, Daisuke Usami (7,43). Łukasz Żygadło zajął w tej klasyfikacji dziewiąte miejsce, a Paweł Zagumny uplasował się na dwunastej pozycji.

Nagroda dla najlepiej przyjmującego turnieju powędrowała w ręce reprezentanta Brazylii, Sergio Dutra Santos . Brazylijski libero przyjmował zagrywki rywali na poziomie 56,36%. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Michał Winiarski (55,88%), a trzeci był reprezentant Włoch, Ivan Zaytsev (55,15%). Wysoka piąta lokata przypadła w tym zestawieniu Krzysztofowi Ignaczakowi (51,97%).

Najlepszym libero wybrany został, reprezentant Chin Qi Ren, który uzyskał notę 5,13. Drugie miejsce przypadło w udziale Sergio (5,00), a trzecie miejsce zajął Krzysztof Ignaczak (4,78).

Statuetka MVP powędrowała w ręce atakującego reprezentacji Rosji, Maksima Michajłowa. Dla reprezentanta Sbornej to już druga taka nagroda w tym sezonie. W tegorocznej Lidze Światowej Maksim Michajłow również został wybrany najbardziej wartościowym graczem turnieju.

MVP: Maksim Michajłow (Rosja)
Najlepiej atakujący: Ahmed Abdelhay (Egipt)
Najlepiej punktujący: Fernando Ramos Hernandez (Kuba)
Najlepiej blokujący: Marcin Możdżonek (Polska)
Najlepiej zagrywający: Cristian Savani (Włochy)
Najlepiej rozgrywający: Luciano De Cecco (Argentyna)
Najlepiej przyjmujący: Sergio Dutra Santos (Brazylia)
Najlepszy libero: Qi Ren (Chiny)