Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Polsko-rosyjski statystyczny prawie remis

Polsko-rosyjski statystyczny prawie remis

Obydwa zespoły popełniły taką samą ilość błędów własnych. Zarówno polscy jak i rosyjscy zawodnicy oddali przeciwnikom w prezencie po trzydzieści jeden punktów. Statystyki meczu Polski z Rosją pokazują, jak wyrównane to było spotkanie.

W zwycięskim zespole, najwięcej trzynaście punktów na swoim koncie zapisał Denis Birjukow. Granicę dziesięciu oczek przekroczyli również Dmitrij Muserskij (12 pkt) i Maksim Michajłow (10 pkt). Wśród biało-czerwonych najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Bartosz Kurek, który zapisał na swoim koncie osiemnaście oczek. Trzynaście punktów do dorobku drużyny dołożył Jakub Jarosz , a jedenaście oczek zdobył Zbigniew Bartman.

W ataku obydwa zespoły spisały się porównywalnie. Minimalnie lepsza okazała się drużyna Rosji, która atakowała na poziomie 49,23%. Siatkarze Sbornej na sto trzydzieści ataków, sześćdziesiąt cztery zamienili w punkt, popełniając przy tym dziewiętnaście błędów. Indywidualnie Denis Birjukow na dwadzieścia trzy posłane do niego piłki, dziesięć zakończył skutecznym atakiem, co dało mu efektywność na poziomie 43,48%. Taras Chtej przy dwudziestu czterech próbach, dziewięć razy trafił w pomarańczowe pole (37,50%). Polacy na sto dwadzieścia sześć prób, sześćdziesiąt dwa razy zaatakowali skutecznie, podobnie jak rywale popełniając dziewiętnaście błędów. Biało-czerwoni uzyskali skuteczność ataku na poziomie 49,21%. Indywidualnie w polskim zespole najlepiej w tym elemencie spisał się Zbigniew Bartman. Polski atakujący na dwadzieścia trzy piłki, jedenaście zamienił w punkt, uzyskując 47,83% skuteczności. Bartosz Kurek aż 41 razy otrzymywał piłki od swoich rozgrywających, a udało mu się skutecznym zbiciem zakończyć szesnaście ataków, co dało efektywność na poziomie 39,02%.

W bloku zarówno Polacy jak i nasi wschodni sąsiedzie zdobyli po dziesięć punktów. Wśród biało-czerwonych ścianą nie do przejścia był Marcin Możdżonek, który pięciokrotnie zatrzymał rywali na siatce. Dwa skuteczne bloki zanotował Bartosz Kurek. Po jednym oczku w tym elemencie zdobyli Piotr Nowakowski, Michał Winiarski i Paweł Zagumny. W drużynie przeciwnej po trzy punkty w tym elemencie zdobyli Denis Birjukow i Nikołaj Apalikow. Skutecznym blokiem popisali się również Alexander Butko, Paweł Krugłow, Maksim Michajłow i Alexander Wołkow.W zagrywce lepiej zaprezentowali się podopieczni Andrei Anastasiego, notując siedem punktowych zagrywek przy tylko dwóch po stronie rywali. Bardzo dobrze w tym elemencie spisał się Jakub Jarosz, który zanotował cztery punktowe zagrywki. Po jednym oczku dołożyli Michał Ruciak, Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski. W drużynie Sbornej po jednym punkcie zdobyli Nikołaj Apalikow i Alexander Butko. Polacy na sto jedenaście wykonanych zagrywek popełnili osiemnaście błędów. Przeciwnicy sto sześć razy stawali w polu serwisowym i popełnili taką samą ilość błędów jak biało-czerwoni.

W przyjęciu lepiej zaprezentowali się brązowi medaliści mistrzostw Europy, uzyskując skuteczność na poziomie 51,14%. Michał Winiarski przyjmował zagrywki przeciwników na poziomie 53,85%. Wysoką skuteczność zanotował również Krzysztof Ignaczak (52,63%). Rosjanie przyjmowali zagrywkę ze skutecznością 41,11%. Indywidualnie najlepiej w zespole przeciwników spisał się Taras Chtej (48,39%).

Obydwa zespoły popełniły taką samą ilość błędów własnych. Zarówno polscy jak i rosyjscy zawodnicy oddali przeciwnikom w prezencie po trzydzieści jeden punktów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved