Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: W Białymstoku bez niespodzianki

PlusLiga Kobiet: W Białymstoku bez niespodzianki

Siatkarki Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna były faworytem spotkania z AZS Białystok i nie zawiodły. Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie miały większych problemów z pokonaniem przeciwniczek i po trzech setach gry zainkasowały komplet punktów.

Oba zespoły rozpoczęły skoncentrowane i zmobilizowane, co skutkowało skutecznymi atakami. W efekcie początek pierwszego seta był wyrównany, a minimalną przewagę uzyskały „Mineralne" po pomyłce w ataku Thompson (4:2). Faworytki nie potrafiły powiększyć prowadzenia, a ich największym problemem było przyjęcie zagrywki rywalek. Sygnał do lepszej gry dała Kaczor, blokując atak rywalki (11:8).  Tuż po drugiej przerwie technicznej gospodynie zatrzymały akcje najpierw Stam-Pilon i za chwilę kiwkę Radeckiej. Kasprzak nie przyjęła zagrywki i Thompson nie miała problemów z wykończeniem tej akcji doprowadzając tym samym do remisu 16:16. Zawodniczki z Białegostoku utrzymywały koncentrację, świetnie na środku spisywała się Kuczyńska. Końcówka partii należała jednak do przyjezdnych. Thompson zaatakowała w antenkę, Rourke posłała asa serwisowego, a Gajgał atakiem ze środka zakończyła pierwszą odsłonę tego spotkania.

Drugi set zaczął się po myśli gospodyń, które objęły prowadzenie 2:0. Niedługo jednak się z niego cieszyły, gdyż świetnie spisywał się blok przyjezdnych. Wydawało się, że kibice będą mogli cieszyć się wyrównaną grą, gospodynie doskonale grały przez środek a po drugiej stronie siatki wysoką skutecznością popisywały się skrzydłowe. Walka punkt za punkt trwała jednak do momentu, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Stam-Pilon. Jej trudny serwis spowodował, że rywalki miały problemy z przyjęciem i Cabajewska nie mogła już korzystać z usług środkowych. Na skutki nie trzeba było długo czekać – dwa bloki i niedokładne obrony rywalek dały faworytkom czteropunktowe prowadzenie (14:10). Od tej chwili gospodynie zupełnie straciły koncentrację. Na niewiele zdała się zmiana Sizovej w miejsce Kovalenko. Kolejna seria punktów padła przy zagrywce Kaczor. Podopieczne trenera Vertelko nie podniosły się już w tej partii, do jej końca zdobyły zaledwie pięć punktów i przegrywając 25:15.

Trzeci set był bliźniaczo podobny do poprzedniego. Znów w początkowej fazie zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt. Ciągle najczęściej atakującą zawodniczką w drużynie z Podlasia była Kuczyńska. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać mistrzynie Polski, których atak rozkładał się równomiernie na wszystkie zawodniczki. Po raz kolejny po pierwszej przerwie technicznej przyjezdne zdołały wypracować dwupunktową przewagę po złym przyjęciu zagrywki rywalek (9:7). Kiedy w polu serwisowym stanęła Gajgał, faworytki powiększyły przewagę (14:10) blokując przeciwniczki, które niedokładnie przyjmowały zagrywkę. Tym razem to zawodniczki z Muszyny nie utrzymały koncentracji. Doskonały okres gry miała Kuczyńska, najpierw blokowała Kaczor, potem skończyła kilka kolejnych ataków i właśnie dzięki tej siatkarce gospodynie osiągnęły remis 16:16. Mistrzynie Polski nie miały jednak zamiaru przedłużać tego spotkania. Seria świetnych zagrywek Kaczor dała możliwość wyprowadzenia kilku skutecznych kontr i zmusiła gospodynie do popełniania błędów. Dopiero blok Kovalenko na Gajgał zatrzymał tę serie. Jednak w jej efekcie faworytki uzyskały pięciopunktową przewagę (22:17), dzięki której mogły grać spokojniej i zakończyć całe spotkanie bez rozgrywania nerwowej końcówki. Ostatni punkt padł po skutecznym ataku Stam-Pilon.

MVP: Joanna Kaczor

AZS Białystok – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3
(22:25, 15:25, 19:25)

AZS Białystok: Thompson (9), Cabajewska (3), Kuczyńska (13), Kruk (7), Jack (5), Kovalenko (4), Durajczyk (libero) oraz Łozowska i Sizowa (3)
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna: Bednarek-Kasza (3), Kaczor (19), Kasprzak (2), Radecka (3) , Gajgał (7), Stam-Pilon (4), Zenik (libero) oraz Rourke (12) i Wensink (3)