Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II Liga M: Czarni Rząśnia rozgromili Juvenię Głuchołazy

II Liga M: Czarni Rząśnia rozgromili Juvenię Głuchołazy

Po trzech kolejnych przegranych, drużyna Czarni  Rząśnia potrzebowała zastrzyku motywacji aby wrócić  do środka tabeli swojej grupy. Gładkie zwycięstwo nad Juvenią Głuchołazy sprawiło, że podopieczni Dariusza Parkitnego przeskoczyli z 8 pozycji na 6.

Set pierwszy rozpoczął się od prowadzenia Czarnych 0:1. Niestety po kilku piłkach gospodarze prowadzili 4:3. Ponowne prowadzenie Czarnych, zapewnił asem serwisowym Tomasz Miarka 4:5. Gra się wyrównała do stanu 9:10. Wtedy to na zagrywkę przyjezdnych wszedł Jakub Szcześniewski. Jego potwornie mocna zagrywka sprawiała wiele problemów w odbiorze gospodarzom, a tym samym nie umieli oni wyprowadzić skutecznego ataku. Gdy Rząśnia prowadziła 9:13 o czas poprosił trener Juvenii Arkadiusz Olejniczak. Tuż za chwilę Szcześniewski popsuł zagrywkę a w kolejnej akcji skutecznie zaatakował Arkadiusz Olejniczak. Gospodarze zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie zrobiło się 15:16. W tej fazie gry po stronie gości skutecznym blokiem zaczął popisywać się Filip Lipiński i Czarni ponownie odskoczyli na kilka punktów 15:19. Po kolejnym czasie wziętym przez trenera Juvenii znowu do głosu doszedł Lipiński tym razem popisując się atakami wyprowadzanymi z trzeciej strefy. Gdy na zagrywkę wszedł Szcześniewski zrobiło się 17:23. Seta zakończył atak ze środka w wykonaniu Artura Komora (19:25).

Drugi set rozpoczął się bardzo skoncentrowaną grą przyjezdnych. Bardzo szybko uzyskali oni przewagę 1:5. Trener gospodarzy dokonał podwójnej zmiany m.in. Grzegorz Malina wszedł za Grzegorza Barciaka a Rafał Jamrozowicz zmienił Jarosława Dunata. Ataki Jamrozowicza sprawiły, że Juvenia odbiła się od dna i zaczęła odrabiać stratę punktową 3:7. Czarni po krótkim spadku formy wrócili do gry i odskoczyli na 6:11. Gdy na zagrywce pojawił się Jakub Szcześniewski goście znowu weszli w trans i podbudowali przewagę na 7:14. Rafał Jamrozowicz i Grzegorz Pajda próbowali odwrócić szalę zwycięstwa kąsając atakami. Czarni widząc bezradność gospodarzy ustawiali coraz lepszy blok i zdobyli jedenasto punktową przewagę 19:21. Jeszcze przez moment Jamrozowicz próbował zagrywką odmienić losy seta 13:21. Po czasie wziętym przez Dariusza Parkitnego trenera Czarnych do głosu doszli jego podopieczni. Ataki Jakuba Szcześniewskiego przypieczętowały zwycięstwo 16:25.

Ku zdumieniu przyjezdnych, trzeci set od prowadzenia 3:1 rozpoczęli gospodarze. Do walki został włączony Jakub Szcześniewski i Czarni objęli prowadzenie 3:4. Rozgorzała walka punkt za punkt. Gdy było 6:6 na zagrywce Juvenii pojawił się Arkadiusz Olejniczak. Zagrywką flotem sprawił, że wynik zmienił się na 9:6. Do wzięcia czasu został zmuszony Dariusz Parkitny. Ostra reprymenda dana podopiecznym sprawiła, że Czarni wrócili do walki 9:8. Niestety tylko na chwilę, gdyż Głuchołazy znowu odskoczyły tym razem na 14:10. Honoru Czarnych bronił mocną zagrywką Jakub Szcześniewski. Pomagali mu Filip Lipiński i Bartosz Woźniak skutecznie blokując przeciwnika ( 14:13 ). Kilka błędów w przyjęciu i Czarni znowu tracili kilka oczek 19:16. Dariusz Parkitny dokonał podwójnej zmiany, za Artura Komora wprowadził Piotra Adamowicza, a za Adriana Krasia Rafała Grabarczyka. Manewr ten był strzałem w dziesiątkę. Adamowicz wszedł na zagrywkę i serią piłek o nieprzyjemnej rotacji, narobił dużo chaosu w odbiorze gospodarzy. To z kolei wykorzystali jego koledzy z drużyny wystawiając skuteczne bloki 19:22. Wypracowana przewaga została dowieziona do końca. Atak Jakuba Szcześniewskiego z pierwszej linii przypieczętował zwycięstwo seta 23:25 i całego spotkania 0:3.

Na zakończenie meczu Jakub Szcześniewski otrzymał statuetkę najskuteczniejszego zawodnika spotkania.

Juvenia – Czarni Wirex Rząśnia 0:3
( 19:25, 16::25, 23:25 )

Składy drużyn:
Juvenia: Dunat, Borecki, Born, Barciak, Pajda, Olejniczak, Wilczyński (libero) oraz Jamrozowicz, Olejniczak, Matyszczak
Czarni: Woźniak, Kraś, Szcześniewski, Komor, Miarka, Lipiński, Mikołajczyk ( L ) oraz Parkitny, Adamowicz, Grabarczyk