Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS AWF UKSW Warszawa gra coraz lepiej

II liga K: AZS AWF UKSW Warszawa gra coraz lepiej

Siatkarki AZS AWF UKSW Warszawa odniosły drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach drugoligowych. Po ubiegłotygodniowym triumfie w meczu z ŁMLKS Łask, tym razem na Bielanach wyższość gospodyń musiał uznać zespół ŁKS Commercecon Łódź.

AZS AWF UKSW Warszawa po fatalnym starcie sezonu gra coraz lepiej i udowadnia to w kolejnych meczach. W sobotę wygrał 3:0 z wyżej notowanym zespołem ŁKS Commercecon Łódź i zanotował na swoim koncie kolejne trzy cenne punkty. Wagi tego zwycięstwa nie umniejsza wcale fakt, że łodzianki zagrały jedno ze swych najgorszych spotkań w tym sezonie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Andrzeja Ojrzanowskiego, które po błędzie w ataku Martyny Witkowskiej prowadziły już 9:5. Serię gospodyń przerwał dopiero skuteczny atak Joanny Wiatr. Wówczas na zagrywkę w łódzkim zespole weszła Anna Walenciak i… po chwili to ŁKS prowadził 12:9. Wydawało się, że goście złapali właściwy rytm gry i teraz to oni będą nadawać ton w całym spotkaniu, jednak warszawianki dość szybko się otrząsnęły. Ełkaesianki miały problemy z przyjęciem, co znacznie utrudniało im wyprowadzanie akcji. Przy stanie 16:13 dla AZS AWF trener Michał Cichy poprosił o drugą przerwę dla swego zespołu, a potem już tylko próbował ratować sytuację zmianami. Na boisku pojawiły się Aleksandra Mielczarek, Marta Żmudzińska, Patrycja Lipińska oraz Katarzyna Kretek, jednak nie poprawiło to jakości gry łódzkiego zespołu. Gospodynie pewnie wykorzystywały wszystkie błędy rywalek. Po ataku Urszuli Somow i błędzie Katarzyny Kretek AZS AWF wygrał pierwszego seta do 20.

W drugim secie łodzianki od początku prowadziły z jedno-, dwupunktową przewagą, aż do stanu 11:11. Potem inicjatywę w swoje ręce wzięły gospodynie, które po ataku Katarzyna Fiuk wyszły na prowadzenie 14:12. Od tego momentu warszawski zespół utrzymywał przewagę, a swoje błędy własne nadrabiał skutecznością w ataku. Przy stanie 23:17 na zagrywkę w łódzkim zespole weszła Patrycja Lipińska i siatkarkom ŁKS udało się zdobyć trzy punkty z rzędu. Gdy goście zdobyli 22. punkt przy 23 gospodyń o czas poprosił trener Ojrzanowski. To na tyle skutecznie zdekoncentrowało rywalki, że AZS AWF mógł cieszyć się z wygranej do 23. O trzeciej partii łodzianki chciałyby zapewne jak najszybciej zapomnieć. Zaczęła się ona od pięciu punktów z rzędu dla AZS AWF. Dopiero po przerwie na życzenie trenera Michała Cichego ŁKS wrócił do gry, ale tylko na moment. Wyrównana walka toczyła się do stanu 14:13 dla gospodyń, potem na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. ŁKS bezradnie patrzył, jak dobrze dysponowane warszawianki zdobywały punkt za punktem i sprawiał wrażenie zespołu z niższej klasy rozgrywkowej. Łodzianki oddały końcówkę seta praktycznie bez walki, przegrywając do 16 i wyjechały z Warszawy bez punktów.

Pracujemy ciężko przez cały czas, bo przygotowania do sezonu zaczęliśmy bardzo późno. Pierwsze mecze graliśmy z marszu, bez przygotowania. Teraz wychodzi nasza ciężka praca w poszczególnych elementach technicznych i taktycznych. Nie jest to jeszcze może szczyt marzeń, ale podejmujemy walkę i nie odpuszczamy, gdy nam coś nie idzie – mówił po meczu zadowolony trener Andrzej Ojrzanowski.Moim zdaniem jesteśmy w stanie walczyć z każdym. Potrzebne było takie przełamanie. Przed nami ciężkie mecze, cały czas gramy z zespołami, które są wyżej od nas. Nie patrzymy na tabelę, chcemy po prostu grac jak najlepiej. Wynik jest pochodną naszej fajnej gry.

AZS AWF UKSW Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:20, 25:23, 25:16)

AZS AWF: Tustanowska, Grobys, Doktorska, Fiuk, Somow, Brzoska, Dudek (libero) oraz Lipińska, Rybak i Zimińska
ŁKS: Wiatr, Chmielewska, Witkowska, Walenciak, Gruszecka, Góra, Markiewicz (libero) oraz Żmudzińska, Mielczarek, Lipińska, Kretek i Wrzos