Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Pile

I liga M: Podział punktów w Pile

W spotkaniu 10. kolejki I ligi między Jokerem a Pekpolem emocji nie brakowało. Siatkarze obu drużyn zaserwowali w Pile naprawdę dobre widowisko. Zwycięstwo ostatecznie padło łupem drużyny gości, która do Ostrołęki wróci z dwoma punktami.

Obicie bloku przez Stanisława Wawrzyńczyka oraz skuteczne wykorzystanie tego elementu przez Mateusza Przybyłę zapewniło siatkarzom Jokera dwa punkty przewagi. Podopieczni Andrzeja Dudźca w trybie natychmiastowym odrobili straty i wyszli na prowadzenie 5:2 dzięki dobrej zagrywce Pawła Pietkiewicza i jego rewelacyjnej postawie w ataku. W tym momencie gry ostrołęczanie bardzo dobrze radzili sobie z obijaniem pilskiego bloku, a ich przewaga wzrastała (10:6). Kolejne akcje rozgrywane były praktycznie punkt z punkt, jednak to ostrołęczanie mieli spory zapas punktowy (23:17). Swoją dobrą dyspozycją w polu serwisowym Damian Dobosz poderwał cały zespół do walki. Dobrze spisał się Damian Schulz, który bardzo efektownie atakował i wraz z Kacprem Bielickim skutecznie blokował ataki rywali. Mimo odrobienia znacznej ilości strat przez zespół Jarosława Kubiaka to właśnie Mateusz Sacharewicz atakiem z drugiej linii zakończył premierową odsłonę spotkania wynikiem 25:21 na korzyść drużyny z Ostrołęki.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli pilanie, którzy bardzo dobrze radzili sobie z obijaniem ostrołęckiego bloku. Straty w trybie natychmiastowym odrobili Żyliński i Sacharewicz swoimi dobrymi atakami. Kolejne wymiany to skuteczne ataki obu drużyn (5:5). As serwisowy, szczelny blok i pomyłka gospodarzy w polu serwisowym zapewniły zespołowi Andrzeja Dudźca prowadzenie 8:6. Patryk Strzeżek wraz z Damianem Schulzem skutecznie atakując doprowadzili do kolejnego remisu w tej części meczu. Od stanu 10:10. Do stanu 21:21 gra toczyła się punkt za punkt. W tym momencie meczu obie drużyny dały pokaz obrony na „szóstkę", bardzo dobrze wyglądała gra atakiem i blokiem. Nie brakowało błędów zagrywki, które szybko rekompensowane były przez siatkarzy obu drużyn jak najbardziej poprawną i zaciętą wymianą. W zespole Jokera dobrze spisał się Kacper Bielicki, który często korzystał z piłek przechodzących. W końcówce drugiej części inicjatywę przejęli pilanie, którzy zachowali nieco więcej zimnej krwi i wygrali 25:23.

Początek trzeciego seta był wyrównany do stanu 2:2. Za sprawą Pawła Pietkiewicza i jego ataków zespół Pekpolu objął prowadzenie 8:4. Jokerowcy szybko odrobili jednak straty, ułatwili im to zadanie ich rywale, bowiem dwa razy z rzędu boleśnie się pomylili, nie trafiając w piłkę. Kolejne wymiany to zacięta walka punkt za punkt. Nie odpuszczał nikt, podobnie jak w poprzednich setach dobrze funkcjonowała gra blokiem i atakiem. Od stanu 14:14 Damian Schulz skutecznie obił blok przeciwników oraz posłał asa serwisowego. Kropkę nad „i" postawił również Kacper Bielicki swoim atakiem ze środka, 17:14. O przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec Pekpolu. Po chwili wytchnienia dobrze dysponowany w tym spotkaniu Paweł Pietkiewicz doprowadził do kolejnego remisu, 17:17, i przerwę dla swojego zespołu postanowił wykorzystać Jarosław Kubiak. Po kolejnej pauzie w tym secie siatkarze Jokera z każdą kolejną akcją pokazywali, że są słabym przeciwnikiem. Wysiłek opłacił się, bowiem wygrali tę partię meczu 25:21.

W czwartej partii spotkania gra była wyrównana tylko do stanu 3:3. W zespole Jokera zabrakło koncentracji, a ostrołęczanie robili to, na co mieli ochotę. Skutecznie atakowali, skutecznie blokowali, co zapewniło im dziesięć punktów prowadzenia, 17:7. Podopieczni Jarosława Kubiaka starali się jak mogli. Jokerowcy wygrywali pojedyncze akcje, które nie zatrzymały rozpędzonego Pawła Pietkiewicza i Artura Jacyszyna. Set padł łupem Pekpolu, 25:13. W tie-breaku, przez cały jego przebieg gra toczyła się punkt za punkt. W obu drużynach dobrze funkcjonował blok i atak. Również dobrze spisywano się w polu serwisowym. Pilanie nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, a autowy atak Patryka Strzeżka ustanowił wynik seta na 18:16 i w całym spotkaniu 3:2 na korzyść Pekpolu Ostrołęka.

Joker Piła – Pekpol Ostrołęka 2:3
(21:25, 25:23, 25:21, 13:25, 16:18)

Joker: Strzeżek, Kaczmarek, Schulz, Przybyła, Wawrzyńczyk, Bielicki, Januszewski (libero) oraz Gorzewski, Wojdyński, Paszek i Dobosz
Pekpol: G. Pietkiewicz, Szczygielski, Sacharewicz, Żyliński, Jacyszyn, P. Pietkiewicz, Mihułka (libero) oraz Białek, Woroniecki i Rutecki