Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Bielsku-Białej

I liga M: Podział punktów w Bielsku-Białej

Zawodnicy BBTS-u z dotychczasowych spotkań przegrali zaledwie dwa. Oba na wyjeździe. We własnej sali byli niepokonani, co więcej przyjezdnym do sobotniego wieczoru nie udało się wywieźć choćby punktu. Dokonała tego drużyna Ślepska Suwałki.

Początek konfrontacji nie wskazywał takiego zakończenia. W dwóch pierwszych setach suwałczanie zostali rozbici, w obu zdobyli zaledwie 15 punktów. – W tych dwóch pierwszych partiach nie było wcale tak, że my graliśmy jakoś bardzo słabo. Po prostu rywale byli niemal bezbłędni. Dawno nie widziałem w tej lidze tak szybko, dobrze grającej drużyny, jak BBTS przez dwa pierwsze sety. Na dobra grę rywali nie mogliśmy znaleźć żadnej recepty – mówi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska.

Suwałczanie w obecnych rozgrywkach już jednak pokazali, że są nieobliczalni. Wystarczy chociażby wspomnieć, że przed dwoma tygodniami rozbili we własnej sali kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa ówczesnego lidera rozgrywek z Ostrołęki. W sobotę w Bielsku-Białej, po dwóch przegranych setach, pokazali swe drugie, lepsze oblicze. Co prawda trzecią partię rozpoczęli jeszcze nie najlepiej, przegrywali już 7:11, ale po chwili zaczęli odwracać losy spotkania. – W końcu się pozbieraliśmy, powalczyliśmy i przyszedł efekt – stwierdza Aleksandrowicz.

Ślepsk po zaciętym boju, na przewagi, wygrał trzeciego seta. W czwartym również były spore emocje i nerwowa końcówka, w której też to zawodnicy z Suwałk zachowali więcej zimnej krwi i było już jasne, że z dalekiego wyjazdu nie wrócą z pustymi rękoma. Mieli bowiem już punkt. "Oczko" jakby ich zadowoliło, bo tie-break rozpoczęli źle. Przegrywali już 8:11, po chwili 10:13. Wówczas jednak rewelacyjnie zaczął funkcjonować blok suwałczan. W ten sposób siatkarze Ślepska odrobili straty.

Dogoniliśmy rywali i byliśmy blisko, aby nawet wygrać tego piątego seta. Po meczu jest więc jakiś niedosyt. Chociaż z drugiej strony, patrząc na ten wynik przez pryzmat całego spotkania, to z tego jednego punktu możemy być chyba zadowoleni – podsumowuje Aleksandrowicz, który już się może zacząć trochę martwić, jak jego zespół spisze się w kolejnym meczu. Dotychczas było bowiem tak, że po dobrym spotkaniu następowało słabsze, a za tydzień do Suwałk przyjeżdża wicelider rozgrywek z Nysy. Będzie to ostatnie spotkanie pierwszej rundy.

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Suwałki 3:2
(25:15, 25:15, 25:27, 24:26, 17:15)

Ślepsk: Jurkojć, Stępień, Radomski, Skrzypkowski, Rudzewicz, Górski, Dembiec (libero) oraz Szewczyk, Wasilewski, Konieczny