Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pszczynianki z kompletem punktów

I liga K: Pszczynianki z kompletem punktów

fot. archiwum

Podopieczne Dariusza Luksa 3:1 pokonały akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskie. Jest to pierwszy komplet punktów zespołu z Górnego Śląska w tym sezonie. Za tydzień pszczynianki rozegrają arcyważne spotkanie z beniaminkiem z Trzebnicy.

Już na początku spotkania po atakach Iwony Kosiorowskiej i Sylwii Chmiel zarysowała się dwupunktowa przewaga przyjezdnych (3:1), które mocnymi zagrywkami odrzuciły pszczynianki od siatki, wychodząc na prowadzenie 6:2. Przewaga siatkarek z Ostrowca Św. nie trwała zbyt długo. Akademiczki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki Natalii Staniuchy. Miejscowe mogły wyjść nawet na prowadzenie, jednak przy stanie 6:6 na podwójnym bloku zatrzymana została Marta Kluza (6:7). Chwilę później AZS KSZO ponownie miał dwa punkty przewagi (8:6), ale gdy na zagrywce stanęła Małgorzata Sikora , to zespół z Pszczyny były na prowadzeniu (10:8). Sytuacja na boisku zmieniała się bardzo dynamicznie. Raz na prowadzeniu był zespół PLKS-u, by po chwili oddać inicjatywę drużynie z Ostrowca Św. Dopiero przy stanie 12:14 miejscowe wzięły sprawy we własne ręce. Joanna Pyrek odrzuciła rywalki od siatki, a kontrataki z zimną krwią kończyły Kluza i Agnieszka Mitręga (20:14). Niemoc gości przełamała Marina Winogradowa, ale pięć kolejnych punktów należało już do drużyny Dariusza Luksa.

W drugiej odsłonie meczu pszczynianki bardzo szybko narzuciły swój rytm gry wychodząc na prowadzenie 4:1. Rywalki po atakach Winogradowej i Aleksandry Król odrobiły co prawda dwa punkty (4:3), jednak w tym momencie na parkiecie zaczęły dominować tylko siatkarki z Górnego Śląska. Ostrowczanki po raz kolejny miały problemy z serwisem Sikory. Brak dobrego przyjęcia powodował, że ataki skrzydłowych AZS-u KSZO lądowały poza boiskiem lub były plasowane za blok. Kiedy z pola zagrywki schodziła Małgorzata Sikora, miejscowe prowadziły 14:5, a po chwili 16:5. PLKS miał piłkę setową przy stanie 24:12. Wówczas w szeregi miejscowych wdało się małe rozprężenie (24:16) lecz wynik partii ustaliła Kluza potężnym atakiem z lewego skrzydła (25:16).

Mocny finisz z drugiej partii uskrzydlił akademiczki z Ostrowca Św., które trzecią odsłonę meczu rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Gospodynie po bloku Wioletty Szkudlarek na Iwonie Kosiorowskiej i atakach Kluzy doprowadziły do wyrównania (4:4). Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 8:8. Atak ze skrzydła skończyła Chmiel, a blokiem zapunktowała Król i podopieczne Romana Murdzy odskoczyły na dwa oczka. Kiedy kolejny blok postawiła Kosiorowska i AZS prowadził 12:9. Po chwili było już 14:9. Dwóch ataków nie skończyła Sikora, a po drugiej stronie siatki problemów z kontratakiem nie miały skrzydłowe trenera Murdzy. Pszczynianki szybko opanowały chwilowy kryzys zmniejszając straty do jednego punktu (15:16), ale przyjezdne odskoczyły na 18:15. Do remisu doprowadziła Mitręga (20:20), wprowadzając zespół PLKS-u na prowadzenie 21:20. W końcówce seta emocje sięgały zenitu, gdyż po bloku AZS-u, to siatkarki z Ostrowca Św. miały zapas dwóch punktów (23:21). Ta zaliczka okazała się wystarczająca do zwycięstwa w trzeciej partii 25:23.Dopiero przy stanie 3:3 pszczynianki uzyskały dwa punkty przewagi, dzięki coraz skuteczniejszej grze blokiem (5:3). Ostrowczanki doprowadziły do wyrównania. Po ataku Król i bloku Eleny Bernatowicz odskoczyły na 7:5, a gdy w aut zaatakowała Pyrek – 10:7. Trzypunktowe prowadzenie gości utrzymywało się tylko do stanu 11:8. Trzy kontry podopiecznych Dariusza Luksa i na tablicy wyników ponownie był remis (12:12). Przy stanie 13:13 ekipa PLKS-u rozpoczęła „festiwal bloków". Podopieczne Romana Murdzy miały znaczne problemy ze skończeniem ataku. Skuteczna gra na siatce oraz kontrataki pozwoliły miejscowym gładko wygrać 25:16.

PLKS Pszczyna – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:15, 25:16, 23:25, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki 10. kolejki spotkań oraz tabelę I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved