Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jadar AZS nie dał Silesii żadnych szans

I liga K: Jadar AZS nie dał Silesii żadnych szans

fot. archiwum

Trzy punkty zainkasował beniaminek z Mazowsza w starciu z Silesią Volley I Mysłowice/Chorzów. Podopieczne Jacka Skroka poza drugą partią nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa. Radomianki pewnie pokonały zespół ze Śląska 3:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, które po pierwszych piłkach prowadziły 5:1, jednak radomianki szybko opanowały nerwy doprowadzając do wyrównania, a następnie wychodząc na prowadzenie (14:11). Trzypunktowa przewaga okazała się wystarczająca do zwycięstwa. Zespół Jacka Skroka do końca partii kontrolował wydarzenia na boisku, a wynik pierwszej odsłony meczu ustaliła Aleksandra Theis potężnym atakiem ze skrzydła (25:19).

Niemal bliźniaczy przebieg miała druga partia spotkania pomiędzy Jadarem AZS, a Silesią Volley. Zespół Sebastiana Michalaka już po pierwszych piłkach wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymał do stanu 14:11. Wówczas Ślązaczki same podały rywalkom pomocną dłoń. Trzy błędy własne sprawiły, że na Chrobrego w Radomiu był remis 14:14, a gdy atak z drugiej linii skończyła Marta Natanek , szkoleniowiec gości poprosił o czas dla zespołu. Od tego momentu radomianki przejęły inicjatywę i chociaż w końcówce przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt, to ostatecznie przegrały partię po autowym ataku Magdaleny Olszówki. Po zmianie stron ekipa Jacka Skroka od początku partii kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, pewnie wygrywając 25:19.

Najlepszą zawodniczką w Radomiu wybrano Katarzynę Ciesielską.Przyjęcie było na tym samym poziomie, co ostatnio, czyli dobre. To pozwalało Katarzynie Ciesielskiej urozmaicać grę. Z dobrej strony mogły pokazać się środkowe. Dzięki temu łatwiej się grało. To była główna przyczyna naszej wygranej – powiedział dla serwisu SportRadom.pl Jacek Skrok. W zespole Silesii Volley I najlepszą siatkarką została Dominika Najmrocka.Jadar AZS Politechnika Radom – Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

Składy zespołów:
Jadar AZS: Natanek, Hawryła, Theis, Michalska, Kijakova, Ciesielska, Jagodzińska (libero) oraz Cabańska, Sekutowska i Kucharska
Silesia: Olszówka, Najmrocka, Wysocka, Wawrzyniak, Furtak, Andrysiak, Gałek (libero) oraz Laybourne, Adamska, Soja i Bojdak

Zobacz również:
Wyniki 10. kolejki spotkań oraz tabelę I ligi kobiet

 

 

źródło: inf. własna, ksjadar.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved