Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Andrea Anastasi: Zagraliśmy niesamowity turniej

Andrea Anastasi: Zagraliśmy niesamowity turniej

fot. archiwum

- Po zaledwie sześciu miesiącach wspólnej pracy zajęliśmy drugie miejsce w Pucharze Świata. Graliśmy dobrze, ale musimy pracować jeszcze więcej - mówił po przegranym meczu z Rosją, mimo wszystko szczęśliwy, trener Andrea Anastasi.

Na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Władimir Alekno (trener reprezentacji Rosji): – Gratuluję Polsce awansu na igrzyska olimpijskie. Wywalczyła to, po co tu przyjechała. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi, ponieważ dziś są moje 45. urodziny. Dziękuję mojej drużynie za wysiłek, jaki włożyła w ten turniej.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Zagraliśmy niesamowity turniej. Po zaledwie sześciu miesiącach wspólnej pracy zajęliśmy drugie miejsce w Pucharze Świata. Osiągnęliśmy ten wynik, bo graliśmy dobrze, ale musimy zrobić jeszcze więcej, by być na tym najwyższym poziomie. Musimy jeszcze ciężej pracować.Taras Chtiej (kapitan reprezentacji Rosji): – Chciałbym pogratulować mojej drużynie, ponieważ dzisiejszy mecz z Polską nie był łatwy. Wstaliśmy o 6:00 rano, by przygotować się do tego spotkania

Maxim Michajłow (atakujący reprezentacji Rosji): – Zagraliśmy naprawdę dobrze, a nie było łatwo. Musieliśmy współdziałać na boisku. Jestem bardzo szczęśliwy. Wygraliśmy ten Puchar Świata i jedziemy na igrzyska. Siatkówka to gra zespołowa. Nie chodzi o indywidualności. Liczy się wysiłek całej drużyny.

Krzysztof Ignaczak (libero reprezentacji Polski): – Cieszymy się, że zakwalifikowaliśmy się na igrzyska. Walczyliśmy do końca o pierwsze miejsce. Wielkie uznanie dla rosyjskiej drużyny, była od nas lepsza. To jest zawsze bardzo trudny turniej, z 11 meczami przeciwko silnym drużynom. Za nami bardzo dobry sezon, ze srebrnym medalem zdobytym tutaj oraz brązowymi krążkami Ligi Światowej i mistrzostw Europy.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved