Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Polacy lepsi w elementach przyjęcia i zagrywki, słabsi w bloku

Polacy lepsi w elementach przyjęcia i zagrywki, słabsi w bloku

Reprezentacja Polski w swoim przedostatnim spotkaniu uległa Brazylijczykom w tie-breaku. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego, mimo lepszej postawy w polu serwisowym i przyjęciu zagrywki, musieli uznać wyższość rywali.

Polacy atakowali ze skutecznością 50%. Najlepiej w tym elemencie zaprezentował się Zbigniew Bartman, który na 42 podjęte próby ataku skończył 25, co dało mu 60% skuteczności. Nieco mniej, bo 50% efektywności uzyskał Bartosz Kurek, który na 32 próby zakończył udanym zbiciem 16. Doskonale wspierał ich również Michał Winiarski, który 42% swoich ataków zamienił w punkt. 53% efektywnością w ataku legitymowali się dziś Brazylijczycy. Najlepiej w ich zespole punktował Leandro Vissotto – 72% skuteczności, 21 zdobytych punktów. Drugi wśród „Canarinhos” był Murilo Endres, który zapisał 35% skończonych ataków.

Biało-czerwoni dość dobrze zaprezentowali się w polu serwisowym. Na 100 wykonanych serwisów, pomylili się 16 razy, ale zdobyli w tym elemencie 5 punktów. W polskim zespole po jednym „oczku” bezpośrednio z zagrywki zdobyli Łukasz Żygadło, Marcin Możdżonek, Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek oraz Michał Winiarski. Brazylijczycy wykonali 103 zagrywki, z czego błędnych było 19. Po jednym asie serwisowym posłali Dante Amaral i Lucas Saatkamp.

Podopieczni Andrei Anastasiego zaprezentowali się również lepiej w odbiorze zagrywki, notując 50% przyjęcia pozytywnego. Dla porównania ich przeciwnicy uzyskali 37% efektywności w tym elemencie. Indywidualnie w polskim zespole najlepiej spisali się Michał Winiarski oraz Krzysztof Ignaczak, którzy zanotowali odpowiednio 46% oraz 44% pozytywnego przyjęcia. Wśród „Canarinhos” najlepiej prezentował się Murilo Endres, który zagrywki przyjmował na poziomie 44%.W bloku o wiele lepsi okazali się być podopieczni Bernardo Rezende, którzy aż 14 razy zatrzymali tym elementem Polaków. Trzykrotnie ta sztuka udała się Bruno Rezende, a po dwa punktowe bloki dołożyli Leandro Vissotto, Giba, Murilo Endres, Sidnei Santos i Dante Amaral. Dodatkowo, jednym skutecznym blokiem popisał się Lucas Saatkamp. Dorobek biało-czerwonych jest w tym przypadku o połowę mniejszy. Polacy zaledwie 7 razy zdołali zablokować przeciwnika. Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski zdobyli tym elementem dla swojej drużyny po dwa „oczka”, zaś po jednym punkcie blokiem zapisali na swoim konciue Łukasz Żygadło, Bartosz Kurek oraz Michał Winiarski.

Należy również wspomnieć znakomitą ocenę, jaką uzyskał Łukasz Żygadło za ten mecz: 9.60. Dla porównania, Bruno Rezende: 4.00.

Najwięcej punktów w szeregach biało-czerwonych zdobył Zbigniew Bartman (26 pkt.) i był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. 18 „oczek” na swoim koncie zapisał Bartosz Kurek, a 10 – Michał Winiarski. W drużynie rywali Leandro Vissotto zdobył 23 „oczka”, natomiast po 11 punktów dołożyli Murilo Endres oraz Lucas Saatkamp.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved