Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Szymańska: Nie udało się utrzymać koncentracji

Marta Szymańska: Nie udało się utrzymać koncentracji

fot. archiwum

- Mecz zaczął się dla nas korzystnie, lecz nie udało się utrzymać koncentracji. Głowy powoli zaczęły nam opadać. Zespół z Sopotu to wykorzystał - mówiła po przegranym spotkaniu w Sopocie na konferencji prasowej kapitan Stali Mielec, Marta Szymańska.

Marta Szymańska (kapitan KPSK Stal Mielec): Gratulacje dla drużyny z Sopotu. Mecz zaczął się dla nas korzystnie, lecz nie udało się utrzymać koncentracji. Głowy powoli zaczęły nam opadać. Zespół z Sopotu to wykorzystał. Dobre zagrywki i udane bloki sopocianek spowodowały naszą porażkę.

Dorota Świeniewicz (kapitan Atom Trefl Sopot): Dziękuję za gratulacje. Byłyśmy przygotowane na bardzo długi mecz. Założenia były, żeby grać spokojnie i cierpliwie. Zespół Stali jest trudnym przeciwnikiem, mimo tego, że zajmuje miejsce w dolnej klasyfikacji. W pierwszym secie udowodniły, że potrafią grać na wysokim poziomie. Od początku drugiego seta zaczęłyśmy grać na wyższym poziomie. Dużo lepiej wyglądałyśmy w polu serwisowym, a w efekcie tego również w ataku i bloku.

Adam Grabowski (trener KPSK Stal Mielec): Dopóki zagrywka przynosiła korzyści i mieliśmy przyjęcie, mogliśmy realizować naszą taktykę. To nam przyniosło efekt w postaci zwycięskiego seta. W momencie, gdy nie mamy ani zagrywki, ani przyjęcia, trudno walczyć z taką drużyną jak Trefl. Przewaga wzrostu na siatce także zrobiła swoje. To taki mój krótki komentarz do tego spotkania.Alessandro Chiappini (trener Atom Trefl Sopot): Zgadzam się z trenerem Grabowskim. Zaczęliśmy lekko i zabrakło nam koncentracji. Do tego przeciwnik zagrywał bardzo dobrze, co przełożyło się na rezultat pierwszego seta. Jest mi bardzo przykro, że mój zespół wyszedł na boisko tak zdekoncentrowany, bo umawialiśmy się na maksymalne skupienie od początku meczu. Bardzo wierzyłem, że szóstka, którą wystawiłem na to spotkanie da sobie spokojnie radę z realizacją założeń. Z przykrością dokonałem zmian już na samym początku, choć ich nie planowałem. Patrząc na mecz od drugiego seta, jestem bardzo zadowolony, udało się poprawić grę. Ważne jest również to , że mamy trzy punkty i jesteśmy na czele tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved