Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo Gedanii na własnym parkiecie

II liga K: Zwycięstwo Gedanii na własnym parkiecie

AWFiS Gedania Gdańsk odniosła pewne zwycięstwo nad Energetykiem Poznań. Podopieczne Pawła Kramka w czterech setach rozprawiły się z rywalkami. Jedynie druga odsłona meczu padła łupem gości. W pozostałych partiach przewaga gdańszczanek była wyraźna.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki. Po każdym punkcie zdobytym przez AWFiS Gedanię poznanianki odpowiadały własną skuteczną akcją. Gra toczyła się w takim rytmie do momentu w którym punkt skutecznym blokiem zdobyła Justyna Łukasik i Gedania wyszła na prowadzenie 14:12. Od tego stanu przewaga siatkarek z Gdańska zaczęła się rysować coraz wyraźniej. Po skutecznych atakach Magdaleny Lenz i Anny Lubery przewaga Gedanii wzrosła do stanu 21:17. Poznanianki mimo wielkich starań nie dały rady odrobić strat i set zakończył się zwycięstwem AWFiS Gedanii Gdańsk 25:19.

Set drugi rozpoczął się od prowadzenia Energetyka Poznań po skutecznym ataku Malwiny Konkolewskiej. Gedanistki, jednak szybko wyrównały, a po dwóch efektownych blokach Alicji Wójcik wyszły na prowadzenie 3:1. Zespoły toczyły wyrównaną walkę o każdy punkt i gdy tylko poznanianki wyszły na prowadzenie po ataku Zuzanny Grzybulskiej, gedanistki od razu wyrównały. Od tego momentu przewaga siatkarek z Poznania niestety zaczęła się powiększać. Po asie serwisowym jest już 9:6 dla gości. Ponownie dzięki dobrej grze Magdy Lenz i Anny Lubery gdańszczanki odrobiły straty (11:11). Siatkarki Trener Pauliny Sus-Wędzonki znów zaczęły zdobywać punkty seriami. Dobrze spisująca się w zagrywce Katarzyna Paszczyk znacznie „utrudniała życie" przyjmującym gedanistkom. Energetyk wyszedł na prowadzenie 19: 14. Po pojawieniu się na parkiecie Magdaleny Sterczewskiej oraz Julity Kurdziuk gospodynie zaczęły szybko dorabiać straty (18:20). Niestety końcówka drugiej partii należała gości i to one zwyciężyły 25:23.

Set trzeci siatkarki z Poznania rozpoczęły od zepsutej zagrywki Katarzyny Paszczyk. Gra ponownie się wyrównała, ale tylko do połowy seta. Zawodniczki Energetyka Poznań dobrze spisywały się w obronie, ale miały kłopoty z kończeniem ataków. Po ataku Magdy Lenz i pojedynczym bloku Anny Lubery gedanistki zdobyły 4 punktową przewagę (14:10). Gra znów toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 18:14 Magdalena Sterczewska, popisała się asem serwisowym zaraz po wejściu na boisko. Do końca seta siatkarki z Poznania były już bezradne i ostatecznie przegrały trzecią partię do 16.

Set czwarty gedanistki otworzyły wynikiem 3:1, jednak rywalki niemal natychmiast wyrównały na 3:3. Przy stanie 5:3 dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Alicja Wójcik, dając swojej drużynie sporą przewagę (7:3). Niestety nie trwała ona długo, a dodatkowo przy stanie 11:8 dla gdańszczanek asa serwisowego zdobyła Katarzyna Paszczyk. Gra się wyrównała i wkrótce na tablicy wyników zanotowano wynik remisowy 17:17. W końcówce seta zespół z Gdańska poprawił zagrywkę i lepiej spisywał się w grze blokiem, co ostatecznie pozwoliło wyraźnie zwyciężyć w czwartym secie i 3:1 w całym meczu.

AWFiS Gedania Gdańsk – KS Energetyk Poznań 3:1
(25:19, 23:25, 25:18, 25:21)

Gedania: Gajewska, Lubera, Łukasik, Wójcik, Mokwa, Lenz, Chyła (libero) oraz Sterczewska, Kurdziuk i Makowska
Energetyk: Pleśnierowicz, Konkolewska, Bekas, Górecka, Grzybulska, Golak, Święcioch (libero) oraz Paszczyk i Nowak