Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Sosnowiec urwał seta liderowi z Legionowa

I liga K: SMS Sosnowiec urwał seta liderowi z Legionowa

Lider I ligi kobiet, Siódemka Legionovia Legionowo, nadal pozostaje niepokonany w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy. Podopieczne Wojciecha Lalka na własnym parkiecie oddały tylko jednego seta siatkarkom SMS-u PZPS I Sosnowiec.

Zespół z Legionowa zdążył przyzwyczaić, iż w pierwszych odsłonach meczów bardzo mocno atakuje przeciwnika. Nie inaczej było w pojedynku z sosnowiecką Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Podopieczne Wojciecha Lalka dzięki zagrywce Kingi Bąk odrzuciły rywalki od siatki prowadząc 6:1, a po serii bloków Katarzyny Jóźwickiej ich przewaga wynosiła osiem oczek (11:3). Legionowianki miały szansę na kolejny punkt po tym, jak atak Natalii Strózik podbiła Małgorzata Skorupa, jednak atakująca „z podwójnej krótkiej" Iga Chojnacka rozbiła się o potrójny blok sosnowiczanek (11:4). Chwilę później przewaga miejscowych stopniała do trzech punktów. Najpierw w aut zaatakowała Anna Sołodkowicz, którą w następnej akcji zablokowała Ewelina Janicka, piłkę kiwała rozgrywająca SMS-u Ewelina Tobiasz, a gdy ze skrzydła przebiła się Strózik było 11:8. Beniaminek z Mazowsza opanował rozprężenie i ponownie odskoczył na kilka punktów dzięki asom serwisowym Sołodkowicz i Jóźwickiej (17:10). W końcowej fazie seta uczennice z Sosnowca ponownie rzuciły się do ataku zmniejszając straty do trzech oczek (18:21). Niemoc Siódemki przełamała Małgorzata Lizińczyk (22:18), która weszła pod koniec pierwszej partii, a wynik premierowej odsłony meczu ustaliła Jóźwicka (25:19).

Po błędach miejscowych SMS już na początku drugiego seta uzyskał dwupunktowe prowadzenie (3:1). Legionowianki miały szansę na wyrównanie przy stanie 5:6, jednak Justyna Łunkiewicz za bardzo wyrzuciła za antenkę Małgorzatę Plebanek, którą zablokowała Janicka (5:7). Chwilę później o ręce siatkarek z Zagłębia rozbiła się Jóźwicka i Chojnacka, a po asie serwisowym Julii Twardowskiej Wojciech Lalek poprosił o przerwę dla zespołu. Po wznowieniu gry lider I ligi kobiet zaczął odrabiać straty i kiedy po bloku Jolanty Studziennej na Aleksandrze Wójcik wydawało się, że wyrównanie jest tylko kwestią czasu, gospodynie ponownie stanęły w miejscu. Przestój Siódemki momentalnie wykorzystały siatkarki z Zagłębia odskakując na 18:10. Jednak liderująca w tabeli I ligi Siódemka nie zamierzała łatwo się poddawać i po asie serwisowym Jóźwickiej jej straty wynosiły trzy oczka (19:21). W obronie bardzo dobrze spisywała się Magdalena Kuziak, doprowadzając do rozpaczy skrzydłowe z Legionowa. Libero SMS-u wybroniła atak Marty Łukaszewskiej, a kontrę na punkt zamieniła Wójcik i sosnowiczanki miały setbola. Po chwili uczennice z Zagłębia cieszyły się ze zwycięstwa. Siatkarki Siódemki dotknęły siatki, a sędzia przyznał punkt drużynie Andrzeja Pecia (25:20).

Podopieczne Wojciecha Lalka chciały pokazać, że przegrana w drugim secie była tylko dziełem przypadku. I dobitnie udowodniły to w partii numer trzy, oddając rywalkom zaledwie pięć małych punktów. Także na potężną dominację siły zapowiadało się w czwartym secie, którego beniaminek z Legionowa otworzył wynikiem 10:2. Do niecodziennej sytuacji doszło przy stanie 11:4. Aleksandra Wójcik z dużym poświęceniem wybroniła atak legionowianek. Wracającą na stronę Siódemki piłkę zaatakowała Bąk, trafiając leżącą na parkiecie Wójcik. Podbitą piłkę zdołała rozegrać Tobiasz, a punkt z kontrataku zdobyła Twardowska (11:5). Akcja uskrzydliła zawodniczki SMS-u, które w kolejnej akcji zatrzymały Barbarę Bawoł (11:6). Miejscowe szybko opanowały nerwy i po serii bloków Sołodkowicz i Jóźwickiej prowadziły 16:6. Legionowianki do końca spotkania kontrolowały sytuację na parkiecie zasłużenie wygrywając 25:17.