Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika Warszawska triumfuje na turnieju w Krośnie

AZS Politechnika Warszawska triumfuje na turnieju w Krośnie

AZS Politechnika Warszawska wygrała z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w ostatnim dniu IV Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna i tym samym sięgnęła po tytuł końcowy. Dzień wcześniej ograła 3:0 kieleckiego Farta.

Spotkanie rozpoczęło się od nerwowej gry obydwu zespołów i wielu błędów w polu serwisowym. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej zespoły weszły w odpowiedni, meczowy rytm. Na zagrywce w zespole Politechniki pojawił się Vid Jakopin, który swoją zmiennością podania sprawił, że to drużyna z Warszawy prowadziła kilkoma punktami (12:7). Nie zraziło to zespołu Asseco, która chwilę później zmniejszyła przewagę AZS-u do dwóch oczek (12:14), głównie dzięki dobremu serwisowi Łukasza Perłowskiego. Wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Radosław Panas. Rady przekazane zespołowi odniosły zamierzony skutek, gdyż Stołeczni nie oddali już przewagi do końca seta. Wygraną 25:21 przypieczętował swoim atakiem, dobrze spisujący się w końcówce tej partii, Paweł Mikołajczak.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęła Politechnika, która schodziła na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:5. W ataku dobrze spisywali się Jakopin i Mikołajczak, natomiast w drużynie Resovii kilka razy pomylił się Gyorgy Grozer. Po przerwie technicznej jednak to on był w dużej mierze odpowiedzialny za wyrównanie wyniku (11:11). Od tego momentu walka w secie była bardzo zacięta. Słabiej spisującego się w ataku Marko Bojica zastąpił Mateusz Mika , który dał dobrą zmianę i w końcówce partii zdobył cenne punkty. Jednak dwa ostatnie oczka w tym secie należały do Inżynierów. Najpierw Ardo Kreek wraz z Wojciechem Żalińskim zatrzymali atak Grozera, a następnie po dobrej zagrywce Krzysztofa Wierzbowskiego błąd w przyjęciu popełnili rzeszowianie i zrobiło się 2:0 dla Politechniki.

Trzecia partia spotkania miała bardzo zacięty przebieg. Żaden z zespołów nie mógł uzyskać znaczącej przewagi punktowej. Wcześniej często popełniane błędy zostały zastąpione przez długie wymiany i skuteczne akcje na siatce. W drużynie Resovii prym w ataku wiedli Grozer, Mika i Wojciech Grzyb, natomiast w AZS Politechnice: Kreek i Mikołajczak. Decydujące akcje seta, ku uciesze krośnieńskiej widowni, zdobyli siatkarze Resovii. Przy stanie 23:23 Jakopin nie przyjął serwisu Perłowskiego, a pierwszą okazję do skończenia seta wykorzystał Grozer i na tablicy wyników było już tylko 2:1 dla warszawskiej Politechniki.

W czwartym i jak się później okazało, ostatnim secie w szeregi Asseco wdała się po raz kolejny nerwowość rodem z pierwszego seta. Przegrywali oni już 11:15, jednak dobra zmiana Adriana Gontariu pozwoliła na odrobienie części strat. Przy stanie 18:17 o czas musiał prosić Radosław Panas, gdyż jego zespół prowadził już tylko jednym punktem. Przerwa korzystnie podziałała na zespół z Warszawy. Od razu zrobili przejście i na zagrywce pojawił się Ardo Kreek, który skutecznie utrudnił przyjęcie drużynie Asseco. Przy stanie 23:18 dla Politechniki na placu gry pojawił się Marcin Nowak, który od razu popisał się pojedynczym blokiem i dał swojemu zespołowi sześć piłek meczowych. Na nic zdały się dwa skuteczne kontrataki Mateusza Miki, gdyż po chwili w czwarty metr zaatakował Maciej Zajder i to zespół z Warszawy mógł się cieszyć z ostatecznego triumfu.

Nagrodę MVP w tym spotkaniu odebrał znakomicie spisujący się na rozegraniu Patrick Steuerwald, który raz za razem gubił blok rzeszowian i znacznie przyczynił się do zwycięstwa AZS-u.

Z kolei najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany libero warszawskiej drużyny – Damian Wojtaszek.

AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:21, 27:25, 23:25, 25:20)

AZS Politechnika Warszawska: Żaliński (16), Zajder (4), Kreek (9), Jakopin (12), Mikołajczak (18), Steuerwald (1), Wojtaszek (libero) oraz Nowak (1), Wierzbowski (1)
Asseco Resovia Rzeszów: Grzyb (9), Tichacek, Achrem (12), Bojic (4), Grozer (19), Perłowski (4), Głód (libero) oraz Dobrowolski, Gontariu (3), Mika (11), Dryja