Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > A. Anastasi: Zagraliśmy niewiarygodnie w pierwszych dwóch setach

A. Anastasi: Zagraliśmy niewiarygodnie w pierwszych dwóch setach

fot. archiwum

Biało-czerwoni, mimo przegranego meczu przeciwko Brazylijczykom, uzyskali awans do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. - Jutro gramy z Rosją o pierwsze miejsce i musimy zagrać jak najlepiej - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Polaków.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): – Na początku chciałbym pogratulować mojemu przyjacielowi Andrei Anastasiemu i jego zespołowi kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie oraz ich wspaniałej gry na Pucharze Świata. My mieliśmy trochę wzlotów i upadków, ale walczyliśmy. Zaczęliśmy grać lepiej w trzecim secie. Jutrzejszy mecz przeciwko Japonii będzie dla nas jak olimpijski finał. Jeśli wygramy, pojedziemy do Londynu. Przez ostatnie dziesięć dni nie mogłem skorzystać z pomocy Dante Amarala, który miał kontuzję mięśni. Dziś w końcu był w stanie nam pomóc.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zakwalifikowaliśmy się do igrzysk olimpijskich w Londynie. Zagraliśmy niewiarygodnie w pierwszych dwóch setach. Potem straciliśmy energię. Jutro gramy z Rosją o pierwsze miejsce i musimy zagrać jak najlepiej.

Giba (kapitan reprezentacji Brazylii): – To był wielki mecz. Te dwa punkty są dla nas ważne. Jeśli wygramy jutro, zakwalifikujemy się do igrzysk w Londynie. Dzisiejszy mecz był bardzo trudny, ale wygraliśmy go.Zbigniew Bartman (atakujący reprezentacji Polski): – Cieszymy się z kwalifikacji do igrzyskach olimpijskich, jednak jestem rozczarowany przegraną. Nie możemy pokonać Brazylii od 2002 roku. Mecz zmienił się w trzeciej partii, kiedy prowadziliśmy 13:8, a na boisku pojawił się wówczas  Bruno Rezende, który wykonał kilka punktowych bloków i popisał się dobrymi wystawami. Dzisiaj był dziesiąty mecz turnieju. Jest ciężko, ponieważ w przypadku utraty koncentracji choć na pięć minut, można przegrać mecz.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved