Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gwardia Wrocław pokonała PTPS Piła

PlusLiga Kobiet: Gwardia Wrocław pokonała PTPS Piła

W pierwszym meczu 9. kolejki PlusLigi Kobiet Gwardia Wrocław pokonała podopiecznych Mirosław Zawieracza 3:1 i awansowała na ósmą pozycję w tabeli. Pilanki doznały trzeciej porażki z rzędu i plasują się na szóstym miejscu.

Obie drużyny mecz rozpoczęły udanymi atakami. Przy stanie 1:1 pilanki popisały się trzema punktowymi blokami przy zagrywce Lecie Brown i odskoczyły gospodyniom na trzy punkty. Po dobrych serwisach Arielle Wilson oraz niewykorzystanym kontrataku przez PTPS to wrocławianki schodziły na pierwsza przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Pilanki popisując się wyśmienitymi obronami zdołały odskoczyć od rywalek na drugiej przerwie technicznej na cztery "oczka" i prowadziły 16:12. Dwa dobre ataki Katarzyny Jaszewskiej zniwelowały różnicę do dwóch punktów jednak nie pomogły w dalszej części seta. Udany blok Anny Kaczmar oraz wykorzystana kontra Weroniki Hudimy dały zawodniczkom z Piły ponownie czteropunktowe prowadzenie, które w końcówce seta powiększyły do sześciu ostatecznie wygrywając 25:19.

Drugiego seta zawodniczki z Piły rozpoczęły od błędu w rozegraniu i ataku a trzecia pomyłka w zagrywce dała wrocławiankom prowadzenie 4:1. Na pierwszą przerwę techniczną to przyjezdne zdobywając cztery punkty z rzędu schodziły z przewagą jednego "oczka". Przy stanie 13:14 na zagrywce pojawiła się Monika Naczk, która dobrymi serwisami i obronami poprowadziła drużynę do trzypunktowego prowadzenia. Po czasie dla trenera Rafała Błaszczyka udanym atakiem popisała się Monika Czypiruk a wejście na boisko Dominiki Sobolskiej przyczyniło się do wyrównania 20:20. Nerwową końcówkę drugiego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie, które wygrały 25:23.

Gwardia Wrocław podbudowana zwycięstwem w drugiej partii przez cały czas kontrolowała sytuacje w secie trzecim. Po udanym ataku, bloku oraz asie serwisowym Zuzanny Efimienko wrocławianki schodziły na pierwszą przerwę techniczną z pięciopunktowym prowadzeniem. Dalej sytuacja wcale nie wyglądała lepiej dla pilanek. Przy stanie 10:3 trener Mirosław Zawieracz poprosił o przerwę, która nie wniosła nic nowego do gry zawodniczek z Piły. Gospodynie jak na zawołanie zdobywały kolejne punkty a przyjezdne nie potrafiły obronić nawet łatwych piłek. Katarzyna Jaszewska i Monika Czypiruk kończyły wszystkie posyłane im piłki a zawodniczki z Piły od drugiej przerwy technicznej do stanu 23:8 nie zdobyły nawet punktu. Ostatecznie aut Emilii Kajzer zakończył trzecią odsłonę spotkania, w której miejscowa ekipa wyraźnie wygrała 25:9.

Czwartą partię od prowadzenia 5:1 rozpoczęły podopieczne trenera Mirosława Zawieracza, a na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy czteropunktowej przewadze nad drużyną z Dolnego Śląska. Mimo udanych ataków Katarzyny Jaszewskiej to pilanki, dzięki dobrej grze w obronie i blokach Lecie Brown na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:12. Po błędzie Gwardii Wrocław i trzech punktach zdobytych bezpośrednio z serwisu Darii Paszek, miejscowa ekipa przegrywała już 13:20. Dopiero wejście na zagrywkę Zuzanny Efimienko odmieniło losy tego seta. Dobra gra w polu zagrywki, asy serwisowe oraz pojedynczy blok Katarzyny Jaszewskiej przyczyniły się do zniwelowania różnicy punktowej jaka dzieliła obie drużyny do jednego oczka. Podopieczne trenera Zawieracza jednak nie poddały się i przy stanie 24:21 miały aż trzy piłki setowe, których nie wykorzystały. Decydujący punkt dający wygraną w całym meczu zdobyła Katarzyna Jaszewska.

Impel Gwardia Wrocław – PTPS Piła 3:1
(19:25,25:23, 25:9, 26:24)

MVP meczu: Katarzyna Jaszewska

Gwardia: Wilson (3 pkt.), Mroczkowska (9), Czypiruk (13), Jaszewska (22), Haładyn (1), Efimienko (10), Krzos (libero) oraz Folta, Medyńska, D. Sobolska (11), Rosner (1)
PTPS: Kuligowska (8 pkt.), Brown (10), Martałek (8), Hudima (7), Kaczmar (5), Kosmatka (11), Wysocka (libero) oraz Naczk, Paszek (8), Kajzer, Krawulska (5)