Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Piotr Gruszka chwali swoich kolegów

Piotr Gruszka chwali swoich kolegów

fot. archiwum

- Na pewno to był bardzo ciężki mecz. Włosi grali na luzie, byli pewni siebie, świetnie serwowali i atakowali. Czekałem na taki moment, aż się przełamiemy i zaczniemy grać swoje - mówił po wygranej z Włochami były kapitan reprezentacji Polski, Piotr Gruszka.

Nasze trio Paweł Zagumny, Jakub Jarosz i Michał Ruciak poderwało zespół do gry, drużyna zaczęła lepiej się spisywać i udało się nam wykorzystać błędy rywali na siatce. To pozwoliło wygrać mecz z Włochami – stwierdził szczęśliwy Piotr Gruszka.

Łukasz Żygadło od początku turnieju grał bardzo dobrze. Zebrał w tym roku w reprezentacji sporo pewności siebie i nie zawodził, nawet w ciężkich meczach w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy. Chłopcy mu zaufali i to dawało efekty. Paweł Zagumny po trzech meczach wszedł z ławki i zagrał bardzo dobrze, pokazał jak wykorzystać atuty zespołu – chwalił kolegów Gruszka.

Piotrek Nowakowski gra fantastycznie, podobnie jak Michał Łasko, który jest najlepiej punktującym graczem turnieju i liderem silnej reprezentacji Włoch. Nowakowski robi na boisku rzeczy niesamowite, atakuje i blokuje na niezwykłym poziomie, jego zachowanie nawet nie odzwierciedla tego, jak wyśmienicie sie spisuje w tym sezonie – dodał Gruszka.Mamy chyba najbardziej wyrównany zespół ze wszystkich, które grają w Pucharze Świata. To jest siła Polski. Pozostali rywale tego atutu nie mają. Medale Ligi Światowej i mistrzostw Europy zostały zdobyte przez zespół, który grał w innym składzie. Zestawienie z Pucharu Świata jest chyba najbardziej optymalne. Na pewno dużo do reprezentacji wnieśli Paweł Zagumny i Michał Winiarski, którzy nie grali w niej w pierwszej części sezonu – twierdzi trener Trefla Gdańsk Grzegorz Ryś, były trener kadry juniorów.

źródło: onet.pl, Polsat Sport, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved