Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Polskie zespoły z bilansem dodatnim

LM: Polskie zespoły z bilansem dodatnim

Za nami pierwsza kolejka rozgrywek Ligi Mistrzyń. W tych elitarnych rozgrywkach w tym sezonie reprezentują nas dwie drużyny - z Sopotu oraz z Muszyny. Jak na razie polskim ekipom powiodło się doskonale. Oto podsumowanie pierwszych meczów.

Grupa A

W pierwszym meczu grupy A, drużyna RC Cannes w trzech setach pokonała zespół MC-Carnaghi Villa Cortese. Pierwsze dwa sety pewnie na swoją stronę rozstrzygnęły siatkarki z Francji. Włoszki wróciły jednak do gry wygrywając kolejną odsłonę meczu, ale gospodynie nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa i w czterech setach zakończyły spotkanie. Francuski zespół do zwycięstwa poprowadziła Anja Spasojević, która zdobyła 18 punktów.

RC Cannes – MC-Carnaghi Villa Cortese 3:1
(25:21, 25:20, 23:25, 25:21)

W drugim meczu tej grupy, faworytki nie tylko tego spotkania, ale również całych rozgrywek, drużyna Eczacibasi Stambuł zdobyła komplet punktów w pojedynku z SC Schweriner. Pierwszy set spotkania dość nieoczekiwanie padł łupem rywalek. W kolejnych partiach dominacja siatkarek z Turcji nie podlegała już żadnej dyskusji. Aż 30 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Neslihan Darnel.

SC Schweriner – Eczacibasi Vitra Stamubuł 1:3
(25:18, 14:25, 22:25, 20:25)

Grupa B

Kolejna drużyna z Turcji, tym razem Fenerbahce bez większych problemów w trzech odsłonach uporało się z zespołem SC Dresdner. Spotkanie trwało jedynie 73 minuty, a aktualne mistrzynie Turcji w każdym z setów uzyskiwały wysoką przewagę i spokojnie kontrolowały to co dzieje się na boisku. 13 punktów dla zespołu ze Stambułu zdobyła Liubow Shashkova.

Fenerbahce Universal Stambuł – SC Dresdner 3:0
(25:16, 25:19, 25:21)

Srebrne medalistki poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń, siatkarki Rabity Baku od pewnego zwycięstwa rozpoczęły tegoroczną edycję rozgrywek. Zawodniczki z Azerbejdżanu w 68 minut rozprawiły się z francuskim zespołem ASPTT Mulhouse. Pierwsze dwie partie to absolutna dominacja gospodyń. W trzeciej odsłonie siatkarki z Francji stawiały większy opór, ale ostatecznie nie ugrały w całym spotkaniu żadnego seta. 24 punkty dla zespołu z Baku zdobyła Natasa Osmokrovic.

Rabita Baku – ASPTT Mulhouse 3:0
(25:15, 25:13, 25:21)

Grupa C

Po dramatycznym spotkaniu, debiutujące w tegorocznych rozgrywkach, siatkarki Trefla Sopot odniosły pierwsze zwycięstwo. Podopieczne Alessandro Chiappiniego potrzebowały aż pięciu setów, aby pokonać drużynę Volero Zurich. Po pierwszych dwóch partiach niewielu kibiców w Polsce spodziewało się, że sopocianki wywiozą jakiekolwiek punkty ze Szwajcarii. Jednakże wicemistrzynie Polski całkowicie zmieniły swoje oblicze i ostatecznie zainkasowały dwa cenne oczka do dorobku punktowego. W zespole z Sopotu, najlepiej zaprezentowała się Megan Hodge, która zdobyła 20 punktów.

Volero Zurich – ATOM Trefl Sopot 2:3
(25:19, 25:14, 15:25, 9:15)

W drugim meczu grupy C, siatkarki Dynamo Kazań pokonały również po tie-breaku zespół z Czech, VK Modranska Prostejov. Po pierwszych dwóch partiach w Rosji pachniało dużą niespodzianką. Skazywane na pożarcie siatkarki z Czech, dzielnie stawiały opór rywalkom i prowadziły w całym pojedynku 2:0. Przeciwniczki zabrały się do odrabiania strat, wygrywając trzy kolejne odsłony meczu i całe spotkanie 3:2.

Dinamo Kazań – VK Modranska Prostejov 3:2
(23:25, 20:25, 25:18, 25:15, 15:11)

Grupa D

W pierwszym meczu tej grupy drużyna Azerrail Baku w trzech setach na wyjeździe pokonała drużynę Tomis Constanta. Pierwsze dwa sety to absolutna dominacja zespołu z Azerbejdżanu. W trzeciej odsłonie meczu gospodynie poderwały się do walki, ale ostatecznie to również przeciwniczki wygrały trzecią partię i całe spotkanie 3:0. Najwięcej 27 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Polina Rahimova.

Tomis Constanta – Azerrail Baku 0:3
(19:25, 18:25, 22:25)

Również w drugim meczu tej grupie lepsze okazały się zawodniczki przyjezdne. Obrończynie tytułu, drużyna Vakifbank Stambuł pokonała w trzech setach Volley Bergamo. Podopieczne Giovaniego Guidettiego całkowicie zdominowały rywalki i kontrolowały, to co dzieje się na boisku. Włoszki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki i po 69 minutach musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:3. Najlepiej w zwycięskim zespole zaprezentowała się Małgorzata Glinka-Mogentale, która zapisała na swoim koncie 15 punktów.

Volley Bergamo – Vakifbank TTelekom Stambuł 0:3
(14:25, 20:25, 17:25)

Grupa E

Mające bardzo duże problemy w rodzimej lidze, siatkarki Scavolini Pesaro znacznie lepiej rozpoczęły rozgrywki w europejskich pucharach. Włoszki w trzech setach uporały się z drużyną Dynamo Moskwa, dzięki czemu zdobyły komplet punktów. Rosjanki mimo prób podjęcia walki, nie były w stanie ugrać ani jednego seta.

Scavolini Pesaro – Dinamo Moskwa 3:0
(25:21, 25:17, 25:19)

Aktualne mistrzynie Polski, drużyna Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna bez większych problemów w trzech setach uporała się z zespołem Crvena Zvezda Belgrad. W pierwszej i trzeciej odsłonie meczu przewaga podopiecznych Bogdana Serwińskiego nie podlegała dyskusji. Jedynie w drugim secie, rywalki siatkarkom z Muszyny sprawiły więcej problemów.Ostatecznie jednak mistrzynie Polski wygrały środkowy pojedynek w trzech setach, zdobywając tym samym komplet punktów. 17 punktów dla zespołu z Muszyny, zdobyła Joanna Kaczor.

Muszynianka Fakro Muszyna – Crvena Zvezda Belgrad 3:0
(25:17, 25:23, 25:18)