Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty „Piecyków” w meczu ze Spartą

I liga K: Trzy punkty „Piecyków” w meczu ze Spartą

Siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina odniosły drugie z rzędu zwycięstwo pod wodzą trenerki Iriny Archangielskiej. W piątek pokonały na własnym parkiecie Spartę Warszawa 3:0 i mają na swoim koncie 22 punkty.

Pierwotnie spotkanie tych drużyn miało odbyć się w stolicy, ale na prośbę Sparty gospodarz został zmieniony i zespół z Wielkopolski wystąpił przed własną publicznością. Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Mściszewskiej największe emocje przeżyli w pierwszym secie, który Piecobiogaz wygrał dopiero "na przewagi". – Zaczęłyśmy za bardzo rozluźnione i brakowało nam koncentracji – przyznaje kapitan wielkopolskiej drużyny Beata Strządała. W inauguracyjnej odsłonie przez długi czas inicjatywa należała do zawodniczek gości. Sparta miała nawet setbola, ale finisz okazał się szczęśliwy dla ekipy z Murowanej Gośliny, która po dramatycznej końcówce zwyciężyła 29:27.

W kolejnych partiach siatkarki gospodarzy już takich problemów nie miały. Wygrały je pewnie, choć nie mogły sobie pozwolić na dekoncetrację. – Sparta grała bardzo ambitnie w obronie i nie mogłyśmy przez to od razu kończyć naszych ataków. Wprawdzie kontrolowałyśmy sytuację w tych setach, ale na pewno całe spotkanie wcześniej wydawało się być o wiele łatwiejsze – ocenia Strządała, która została wybrana MVP meczu.

Prawdziwy sprawdzian wartości Piecobiogazu będzie miał jednak miejsce za tydzień. Do Murowanej Gosliny przyjedzie wówczas liderująca w tabeli Legionovia. – Te dwa ostatnie mecze na pewno podbudowały nas psychicznie. Pokazałyśmy, że wciąż jesteśmy wartościowym zespołem. I postaramy się to udowodnić z Legionovią – kończy Beata Strządała.

KS Murowana Goślina – Sparta Warszawa 3:0
(29:27, 25:18, 25:22)

KS Murowana Goślina: Fedorów, Zielińska, Dutkiewicz-Raś, Wyrwa (libero) Malinowska, Strządała, Archangielskaja oraz Jasińska, Hatala, Trojan i  Skiba.
MUKS Sparta: E. Polak, Dybek, Toborek, Wawrzyniak, Głaz, Bulbak (libero), A. Sikorska oraz K. Polak i Ściborska.