Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szymański: Jesteśmy dobrze przygotowani do ligi

Grzegorz Szymański: Jesteśmy dobrze przygotowani do ligi

fot. archiwum

W turnieju o Puchar Prezydenta Krosna Politechnika Warszawska pokonała Fart Kielce 3:0, najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący warszawskiej ekipy Grzegorz Szymański, który był zadowolony z postawy drużyny.

Na początku gratuluję wygranego spotkania i otrzymania statuetki MVP. Jak oceniasz pojedynek z Fartem Kielce?

Grzegorz Szymański: – Był to sparing, można powiedzieć – na wysokim poziomie. Każdy chciał pokazać swoje najlepsze atuty przed zbliżającymi się kolejnymi rozgrywkami ligi i udało się to zarówno nam, jak i zespołowi z Kielc.

Jak oceniasz obecną formę swojego zespołu?– Myślę, że forma powinna pomału wzbijać się ku tej najwyższej, gdyż zostało tylko parę dni do najważniejszych meczów PlusLigi. Za tydzień rozgrywamy spotkanie w Częstochowie i po tych trzech tygodniach rozłąki z parkietami ligowymi oraz ciężkich treningów wygląda to nieźle.

Jak przerwa spowodowana Pucharem Świata w Japonii mogła wpłynąć na zespół Politechniki?

– Każdy miał swój czas aby jak najmocniej potrenować i zrobić jak największy progres, złapać drugi oddech. Myślę, że solidnie przepracowaliśmy ten okres.

Jak wasz zespół wykorzystał tą przerwę, na jakim elemencie skupialiście się przede wszystkim na treningach?

– Pierwszy tydzień mieliśmy szczególnie ciężki. Skupialiśmy się głównie na sile, dopiero później, po dwóch tygodniach mozolnej pracy na siłowni, pracowaliśmy nad dynamiką. Teraz mieliśmy z kolei dużo zajęć taktyczno-organizacyjnych, a także zajęć na boisku.

Jakie cele stawiacie sobie na ten turniej, skupiacie się na wyniku czy bardziej istotne jest zgranie zespołu?

– Jeśli chodzi o zgranie to wiadomo, cały czas się ze sobą zgrywamy. W zespole jest spora część nowych zawodników i w zasadzie cały czas się zgrywamy. Nie jesteśmy jeszcze w tej optymalnej formie co do taktycznych zajęć, ale będziemy walczyć. Naszym celem jest walka o utrzymanie i o punkty, które nam dadzą awans do ósemki. Nie zamierzamy tego ukrywać. Mamy teraz kilka spotkań z drużynami, z którymi możemy złapać te punkty. Chodzi mi głównie o pojedynki z Częstochową i Gdańskiem.

Co sądzisz o poziomie dotychczas rozegranych spotkań w PlusLidze? Myślisz że możemy niebawem dysponować najlepszą ligą w Europie?

– Może nie najlepszą, gdyż rosyjskiej ligi szybko nie dogonimy. Na pewno nie da się tego zrobić w ciągu kilku lat, ale widać że zespoły w PlusLidze są coraz mocniejsze. Przychodzą najlepsi zawodnicy z europejskich parkietów, więc uważam że zbliżamy się bardzo szybko do ligi włoskiej.

Jak oceniasz występy zespołu Politechniki w dotychczas rozegranych siedmiu kolejkach PlusLigi? Przed sezonem głośno mówiło się o pierwszej szóstce, jednak do tego na razie daleko.

– Trochę zawiedliśmy, szczególnie w meczu z Delectą Bydgoszcz i AZS-em Olsztyn. Mogliśmy powalczyć o lepszy wynik, zwłaszcza że graliśmy u siebie. Później jest ciężko takie punkty odrobić. Kolejne mecze były już nieco lepsze w naszym wykonaniu. Odrobiliśmy po jednym punkcie z Bełchatowem i Rzeszowem, gdzie na pewno nikt na to nie liczył. Jednak trzeba przyznać, że na początku ligi zaliczyliśmy przynajmniej dwa potknięcia.

Na koniec chciałem zapytać czy oglądaliście dzisiejszy mecz Polaków z Włochami na Pucharze Świata i jak oceniasz nasze szanse na awans na Igrzyska Olimpijskie?

– Byliśmy w tym czasie w autobusie zmierzając na turniej, ale myślę że awans jest już prawie przesądzony.

Z matematycznego punktu widzenia brakuje nam jednak jednego punktu do pełni szczęścia…

– No tak, teraz zaczęły się już kalkulacje o liczbę setów i konieczne ratio małych punktów, ale chłopaki wiedzą że awans jest już w zasadzie wywalczony. Dzisiaj pomimo tego, że przegrywali 2:0, ogromny szacunek dla nich że potrafili się zebrać i wygrać to spotkanie 3:2. Według mnie awans na Igrzyska mają zapewniony i chwała im za to.

Rozmawiał: Piotr Gębarowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved