Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Żadnych kalkulacji, niech oni boją się nas

Żadnych kalkulacji, niech oni boją się nas

fot. archiwum

Meczem z Włochami reprezentacja Polski zacznie ostatnią prostą w walce o Londyn. - To co zrobiliśmy w Japonii do tej pory, przestaje mieć znaczenie. Tego już nie ma - mówi kapitan reprezentacji Polski Marcin Możdżonek.

Przed nami walka z najlepszymi zespołami świata. W Tokio zagramy w trochę innej lidze niż do tej pory i zrobimy wszystko, żeby wywalczyć olimpijski awans. Po to tu przyjechaliśmy – dodaje Bartosz Kurek.

Biało-czerwoni wygrali w Japonii siedem z ośmiu spotkań i z 22 punktami są liderem Pucharu Świata. Zaledwie krok dzieli ich od upragnionej przepustki do Londynu – zdobędą olimpijską kwalifikację, jeśli w piątek wygrają za trzy punkty z Włochami lub w sobotę za dwa (3:2) z Brazylią. Mogą nawet pozwolić sobie na komfort trzech porażek, pod warunkiem że będą to porażki w stosunku 2:3. – Żadnych kalkulacji. Nie chcemy liczyć na drapane, nie obawiamy się rywali. Niech oni boją się nas – mówi Zbigniew Bartman.

Nie tylko nasi gracze wierzą w swoje umiejętności. Świetną postawę naszego zespołu dostrzegają już także przeciwnicy. – Polacy są w stanie wygrać Puchar Świata – powiedział trener USA Alan Knipe po tym, jak drużyna Andrei Anastasiego zmiotła z parkietu mistrzów olimpijskich.Cały artykuł przeczytasz w czwartkowym „Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved