Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wygrana Resovii na inaugurację turnieju w Krośnie

Wygrana Resovii na inaugurację turnieju w Krośnie

Drużyna Asseco Resovii Rzeszów pokonała 3:1 zespół Farta Kielce w spotkaniu inaugurującym IV Turniej o Puchar Prezydenta miasta Krosna. Kielczanie okazali się lepsi jedynie w pierwszej partii. W kolejnych górą byli już siatkarze z Podkarpacia.

Pierwszy set rozpoczął się od nerwowej gry i mnóstwa błędów popełnianych przed obydwa zespoły. Sytuacja taka utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej, na którą to zespół z Rzeszowa schodził z jednopunktową zaliczką. Po wznowieniu gry zarysowała się przewaga drużyny z Kielc, która po ataku Marcusa Nilssona i dwóch asach serwisowych Miłosza Zniszczoła prowadziła kilkoma punktami (14:10). Później obydwie drużyny grały punkt za punkt, jednak po chwili Resovii udało się odrobić cześć strat i przegrywała ona już tylko dwoma punktami (18:20). W końcówce seta w grę obydwu zespołów znowu wkroczyła nerwowość. Tę wojnę nerwów i błędów wygrał zespół z Kielc i to on mógł się cieszyć z prowadzenia 1:0 w tym spotkaniu.

Drugą partię lepiej rozpoczęli zawodnicy z Rzeszowa, którzy po udanych akcjach w ataku i bloku Wojciecha Grzyba prowadzili 4:2. Oba zespoły wyraźnie uspokoiły grę i nie popełniały już takiej ilości błędów jak w pierwszym secie. W zespole z Kielc punkty zdobywali przede wszystkim Rafał Buszek i Marcus Nilsson, natomiast w drużynie Resovii Olieg Achrem i Andrian Gontariu. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy dwupunktowym prowadzeniu kielczan, jednak chwilę później, po udanych zagrywkach Mateusza Miki, zespół z Rzeszowa odrobił straty i prowadził 19:17. Wtedy o czas poprosił trener Farta – Grzegorz Wagner. Przerwa dobrze wpłynęła na jego zespół, który odrobił kilka punktów i doprowadził do zaciętej końcówki seta. Tym razem jednak to Asseco Resovia okazała się lepsza. Wygrała tę partię 25:22 i na tablicy wyników widniał remis.

Trzeci set spotkania przyniósł niewielką przewagę rzeszowian. Prowadzili oni kilkoma punktami do stanu 12:10. Wtedy na zagrywce pojawił się Zniszczoł i po raz kolejny skutecznie utrudnił przyjęcie w zespole Resovii. Nie kończyli oni ataków, co umiejętnie wykorzystali kielczanie i po skutecznych kontrach Nilssona oraz kapitana Macieja Pawlińskiego wyszli na prowadzenie 14:12. Utrzymali oni zaliczkę punktową do przerwy technicznej, jednak w późniejszej fazie seta skuteczna gra w bloku rzeszowian wyprowadziła na prowadzenie drużynę ze stolicy Podkarpacia. Asseco Resovia nie oddała już swojej przewagi i po asie serwisowym Grzyba prowadziła 2:1 w setach.

Czwartą i, jak się później okazało, ostatnią już partię spotkania udanie rozpoczął zespół Farta. Po skutecznych atakach Nilssona i bloku Pierre’a Pujola kielczanie prowadzili 7:5. Niestety chwilę później popełnili oni kilka niewymuszonych błędów w ataku, w konsekwencji czego na drugą przerwę techniczną to drużyna Asseco schodziła prowadząc 16:15. Końcówka seta należała już zdecydowanie do zespołu z Rzeszowa. Wykorzystał on mnożące się błędy w szeregach „Farciarzy" i wygrał tego seta 25:21. Skuteczne ataki i punktowe bloki w końcówce Gontariu przyniosły mu zarówno nagrodę MVP spotkania jak i wygraną Resovii 3:1.

Resovia Rzeszów – Fart Kielce 3:1
(22:25, 25:23, 25:22, 25:21)