Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Reforma rozgrywek szansą dla mistrzów II ligi?

Reforma rozgrywek szansą dla mistrzów II ligi?

fot. archiwum

Nowa I liga siatkarzy liczyć może 16 drużyn. Jeżeli propozycja zreformowania rozgrywek zaplecza ekstraklasy zostanie zaakceptowana, bezpośredni awans uzyskają mistrzowie czterech grupy II ligi, bez potrzeby rozgrywania turnieju barażowego.

Przyszłości rozgrywek I ligi poświęcone było spotkanie prezesów klubów z kierownictwem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Siatkarska centrala nie ma wątpliwości. – Jednym z najważniejszych celów związku jest budowa produktu i marki o nazwie I liga mężczyzn. Chcemy oczywiście korzystać z doświadczeń PlusLigi. Produkt I liga na pewno będzie atrakcyjny dla mediów, kibiców oraz firm, pragnących poprzez siatkówkę budować swój wizerunek. Wiemy, że sympatycy siatkówki chcą i przychodzą na mecze I ligi. Szukamy sponsora dla tych rozgrywek – zapewnia Mirosław Przedpełski.

Oficjalny komunikat związku poświęcony spotkaniu jest wielce wymowny, ale nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Tymczasem z nieoficjalnych doniesień wynika, że w przyszłości najlepsza drużyna zaplecza ekstraklasy oprócz tradycyjnego uścisku dłoni, czy okolicznościowego pucharu liczyć mogłaby na spore gratyfikacje finansowe (nawet do 400 000 złotych). Pojawiły się również pomysły jej zreformowania. Najdalej idący z nich mówi o powiększeniu do 16 drużyn. Według niego ekipy w rundzie zasadniczej rywalizowałyby w dwóch grupach (po osiem).

Powiększeniem rozgrywek I ligi żywo zainteresowane są czołowe klubu II ligi. Oznaczać to może, że na bezpośredni awans liczyć będą mogli zwycięzcy czterech grup bez potrzeby rozgrywania tzw. turnieju mistrzów, z którego zgodnie z aktualnie obowiązującym regulaminem "przepustkę" otrzymać ma tylko dwa zespoły… Z doniesień wynika, że szczegółowy regulamin przedstawiony ma zostać na kolejnym spotkaniu włodarzy pierwszoligowych klubów z kierownictwem PZPS-u, które odbędzie się 18 grudnia. 

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved