Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardos: To na pewno przyniesie efekt

Marek Kardos: To na pewno przyniesie efekt

fot. archiwum

Kończy się powoli przerwa w rozgrywkach PlusLigi. Tytan AZS pierwszy raz od ponad miesiąca zagra 9 grudnia w hali Polonia z warszawską Politechniką. Tydzień wcześniej (piątek, godz. 17) w Oleśnie sprawdzi formę w sparingu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Tytan AZS Częstochowa ciężko przepracował 5-tygodniową przerwę w rozgrywkach. Początkowo podopieczni Marka Kardosa ćwiczyli na siłowni i sali treningowej. Na okres przerwy trenerzy akademików musieli zmienić system trenowania – W jakimś stopniu musieliśmy zmienić system trenowania. Co się zmieniło, to przede wszystkim to że więcej czasu spędzamy na siłowni. W planie jest więcej ćwiczeń siłowych oraz ćwiczeń wytrzymałościowych. Natomiast w tych ostatnich dniach będziemy bardziej skupiać się już na systemie gry i taktyce – mówi Marek Kardos.

Częstochowscy siatkarze mają za sobą okres intensywnych treningów i serię meczów kontrolnych. W Olsztynie zmierzyli się ze Skrą, w Luboniu z Politechniką, Indykpolem AZS-em Olsztyn i Delectą Bydgoszcz. Ostatnio spotkali się natomiast na wspólnych treningach siatkarzami z Bełchatowa. We wtorek zajęcia trwały dwie i pół godziny, w środę aż trzy. – Tydzień jest wyczerpujący, ale na takich wspólnych zajęciach, w dodatku z takim zespołem jak Skra, bardzo dużo skorzystaliśmy. To na pewno przyniesie efekt – podkreśla trener akademików Marek Kardos. – Pracowaliśmy nad akcjami w poszczególnych ustawieniach, powtarzalnością zachowań. Aby utrzymać mobilizację i pełną koncentrację, zagrania były punktowane.

 źródło: gazeta.pl, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved