Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Śmigiel: Pomysł na nową pierwszą ligę jest ciekawy

Krzysztof Śmigiel: Pomysł na nową pierwszą ligę jest ciekawy

fot. archiwum

Po spotkaniu z kierownictwem ogólnokrajowego związku, rozmowach o zamknięciu PlusLigi i dalszych losów I ligi optymizmu nie krył Krzysztof Śmigiel. - Kto wie, czy w ten sposób nie dojdziemy znacznie bliżej wyższych rozgrywek - mówił wiceprezes GTPS Gorzów.

Krzysztof Śmigiel uczestniczył w spotkaniu pierwszoligowców z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosławem Przedpełskim i prezesem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Arturem Popko. – Nie ma co już owijać w bawełnę, PlusLiga jest na dziś zamknięta – przyznał wiceprezes gorzowskiego klubu. – Jeśli chce się zagrać w elitarnym, polskim, siatkarskim gronie, trzeba to zgłosić już w styczniu, a potem zająć w pierwszej lidze jedno z czterech czołowych miejsc. Oczywiście to nie wszystko. Najważniejsze są inne sprawy – odpowiedni skład i organizacja klubu, a także wielomilionowy budżet oraz porządna hala.

Za czołowe miejsca w pierwszej lidze mają być godne nagrody pieniężne oraz medale. Wreszcie te rozgrywki prędzej, czy później mają też trafić do telewizji. – Jeśli faktycznie przeobrażenia mają pójść tą drogą to jestem jak najbardziej za – oświadczył Śmigiel. Nie kryjemy się z naszymi marzeniami, chcielibyśmy oglądać gorzowską drużynę w PlusLidze. Nie opowiadamy jednak bajek, że jesteśmy gotowi i na to nas stać, bo nawet nie ma w naszym mieście hali, która spełniałaby wszystkie normy. W pełni profesjonalny produkt, który na razie ma roboczą nazwę "Pierwsza liga", to byłoby coś akurat, dla takich klubów jak nasz. Mielibyśmy emocje, szum medialny, większe zainteresowanie sponsorów, a na końcu być może sukces. Kto wie, czy w ten sposób, małymi kroczkami, nie dojdziemy znacznie bliżej wyższych rozgrywek. Dlaczego teraz jestem optymistą, choć wcześniej byłem bardzo sceptyczny? Bo swoją pomoc zadeklarowali przedstawiciele PZPS i PLPS. Te dwie organizacje, działając wspólnie, naprawdę mogą zbudować coś bardzo istotnego i jednocześnie prestiżowego, obiecują też szukać dla pierwszej ligi pieniądze. Pełną parą ten nowy produkt miałby ruszyć od nowego sezonu – dodał wiceprezes GTPS.

Nadal nie wiadomo jak będzie wyglądała w trwającym sezonie dodatkowa część rywalizacji w pierwszej lidze – ostateczne ustalenia mają zapaść w połowie grudnia. Zajmujący w tej chwili dopiero dziesiąte miejsce gorzowianie liczą, że w play-off zagrają drużyny z miejsc 1-8, choć podczas spotkania przedstawicieli klubów bardziej było słychać o meczach do czołowej czwórki. – Gra ósemki byłaby zasadna, aby paru zespołom nie kończyć sezonu już na początku marca – stwierdził Śmigiel.* Autorem jest Ireneusz Klimczak
więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved