Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Dante wraca do reprezentacji na najważniejsze mecze PŚ

Dante wraca do reprezentacji na najważniejsze mecze PŚ

fot. archiwum

Forma Brazylijczyków w toczącym się Pucharze Świata daleka jest od ideału. Canarinhos wciąż jednak mają szansę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Na najważniejsze mecze w pucharze powróci Dante. Czy odmieni on grę swojej drużyny?

Tegoroczny Puchar Świata nie rozpoczął się dla Brazylii zbyt dobrze, pomimo iż pokonali oni w trzech setach reprezentację Egiptu. W tym spotkaniu kontuzji nabawił się Dante i został on wyeliminowany z dalszych spotkań turnieju. Badania przeprowadzone po spotkaniu wykazały, że ból mięśni brzucha nie był spowodowany ich zerwaniem. Konieczne było jednak leczenie, które nie dawało pewności czy zawodnik powróci do gry jeszcze w tym turnieju.

Álvaro Chamecki, lekarz reprezentacji Brazylii oraz Guilherme Tenius, fizjoterapeuta Canarinhos starali się „postawić na nogi" zawodnika na najważniejsze mecze turnieju. Sztuka ta udała im się i Dante jest gotowy do gry. – Z medycznego punktu widzenia zawodnik jest zdrowy i gotowy do gry. Okres rehabilitacji przebiegał zgodnie z harmonogramem. Mogła ona trwać od trzech dni do trzech tygodni, w zależności od reakcji zawodnika na leczenie. Minęło jednak 10 dni i Dante jest gotów – przyznał Chamecki.

Sam zawodnik cieszy się z powrotu do zdrowia, jednak nie jest pewny swoich występów w najważniejszych meczach Pucharu Świata, w tym z Polską. – Dziś trenowałem z drużyną, praktycznie nie odczuwałem żadnego bólu i to mnie bardzo cieszy. Teraz muszę ponownie zdobyć zaufanie trenera. W tym momencie najbardziej zależy mi na tym, żeby pomóc drużynie w tych trzech najważniejszych meczach, które są wciąż przed nami – przyznał Dante.Brazylijczycy obecnie zajmują czwarte miejsce w Pucharze Świata. Wciąż jednak mają szansę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Na ich drodze stanie m.in reprezentacja Polski, z którą Canarinhos zmierzą się w sobotę. Czy powrót Dante odmieni słabą postawę wicemistrzów olimpijskich?

źródło: estadao.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved