Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ana Bjelica: Mamy bardzo młody zespół

Ana Bjelica: Mamy bardzo młody zespół

Crvena Zvezda wyjeżdża z Muszyny bez wygranego seta. Serbska ekipa nie była jednak załamana wynikiem środowego spotkania. Goście podkreślali, że nie zaprezentowali się z bardzo złej strony, a z kilku fragmentów meczu mogą być zadowoleni.

W porównaniu do ubiegłego sezonu straciliśmy cztery liderki zespołu. Teraz mamy młodszy zespół, część zawodniczek pochodzi z ekipy juniorskiej. Myślę jednak, że dzisiejszego wieczoru pokazaliśmy, że nawet z tym zespołem jesteśmy gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie – mówił po zakończeniu środowego spotkania trener gości, Ratko Pavlicević.

Siatkarki Crvenej Zvezdy mogły, a nawet powinny wygrać drugą partię. Prowadziły już 23:21 i były na najlepszej drodze do pomyślnego zakończenia tej partii. To jednak muszynianki zdobyły cztery punkty z rzędu i schodziły z boiska zwycięskie. – Możliwe że zabrakło jednej piłki, jednego punktu aby wygrać drugiego seta. Musimy nadal nabierać doświadczenia i to jest dla nas najważniejsze – podsumował Ratko Pavlicević.

Przesadnego smutku z powodu porażki nie widać było również po liderce serbskiego zespołu. Ana Bjelica z uśmiechem odpowiadała na pytania dziennikarzy. – Mamy bardzo młody zespół. Może mogłyśmy grać lepiej w ataku czy obronie, jednak nie było bardzo źle. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach zagramy lepiej. Jeśli chodzi o końcówkę drugiego seta powiem tyle: nie mamy ataku. Gdyby był lepszy pewnie byśmy wygrały tego seta – oceniła atakująca Crvenej Zvezdy.

Bjelica została zapytana o porównanie meczu z tego roku i z poprzedniego sezonu. – Grałam dziś, grałam w zeszłym roku i muszę powiedzieć, że świetnie mi się grało za każdym razem. Przy takiej publiczności siatkówka to przyjemność. Jestem pewna, że za kilka tygodni zespół z Belgradu będzie znacznie mocniejszy niż dziś – zakończyła zawodniczka.

źródło: mksmuszynianka.com