Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Alessandro Chiappini: Z meczu na mecz będziemy coraz silniejsi

Alessandro Chiappini: Z meczu na mecz będziemy coraz silniejsi

fot. archiwum

- Byłyśmy mocno zdziwione, że tak dobrze rozpoczęłyśmy ten mecz - przyznała po spotkaniu z Treflem kapitan Volero, Mandy Wigger. - Powiedziałem zawodniczkom, że jeśli są chętne do walki, to ten mecz jeszcze może trwać długo - opowiadał trener Chiappini.

Mecz Atomu Trefla Sopot w Zurichu śmiało można podzielić na dwie części. W pierwszej zdecydowanie dominował zespół szwajcarski, który po dwóch szybkich setach prowadził już 2:0. – Byłyśmy mocno zdziwione, że tak dobrze rozpoczęłyśmy ten mecz – przyznała po spotkaniu kapitan Volero, Mandy Wigger.Pierwsze dwa sety były w naszym wykonaniu idealne, taktyka funkcjonowała wyśmienicie.

W dwóch pierwszych setach moje zawodniczki zagrały odważnie, perfekcyjnie wykonując wszystkie założenia, które im podałam przed meczem. Niestety, po tych dwóch setach Sopot przystosował swoją grę do naszej, a ponadto zaczął nas mocno gnębić bardzo silną zagrywką – mówiła na konferencji prasowej Svetlana Ilić, trener zespołu z Zurichu. – Rywalki podjęły większe ryzyko, a my zaczęliśmy się mylić.

Jesteśmy teraz jakby nowym zespołem, w tym składzie trenowałyśmy tylko przez tydzień. Po tych dwóch nieudanych setach w końcu udało nam się znaleźć sposób na współpracę i zagrałyśmy bardziej drużynowo – mówiła kapitan polskiego zespołu, Izabela Bełcik. Trener Alessandro Chiappini przyznał, że udało mu się zmotywować zespół do walki mimo niekorzystnego początku. – Powiedziałem zawodniczkom, że jeśli są chętne do walki, to ten mecz jeszcze może trwać długo. Kilka zawodniczek było zmęczonych po Pucharze Świata, musiałem dać im odpocząć w lidze. Wierzę jednak, że teraz z meczu na mecz będziemy coraz silniejsi, a nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej – dodał włoski szkoleniowiec Atomu Trefl Sopot.źródło: inf. własna, volerozuerich.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved