Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksander Klimczyk: Drużyna gra ambitnie

Aleksander Klimczyk: Drużyna gra ambitnie

fot. archiwum

- Przed rozgrywkami postawiliśmy sobie za cel awans do czwórki najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej - mówi trener Jedynki Aleksandrów Łódzki, Aleksander Klimczyk. - Nasz zespół nie stracił kontaktu z czołówką I ligi i jako beniaminek spisuje się dobrze.

Przed wami spotkanie ze słabszym teoretycznie przeciwnikiem. Zdobędziecie kolejne trzy punkty?

Aleksander Klimczyk:Sobotni mecz z Gaudią Trzebnica na pewno nie będzie łatwy. To drużyna waleczna i w ostatniej kolejce zdecydowanie ograła KSZO Ostrowiec 3:1 z którym my przegraliśmy 3:1. Wierzę jednak, że zainkasujemy komplet punktów.

Jak z perspektywy 9 spotkań ocenia pan dotychczasowe mecze zespołu?Po dziewięciu kolejkach uformowały się trzy grupy: pierwsza to Siódemka, Chemik, AZS Kraków oraz Murowana Goślina. Druga to my, Jadar, Silesia, KSZO, Sparta (te zespoły maja po 13 pkt. i o miejscach decyduje stosunek setów). Trzecia najsłabsza grupa, to Gaudia, Pszczyna i SMS. Nasz zespół mimo niesprzyjających okoliczności i zaistniałych urazów nie stracił kontaktu z czołówką I ligi, jako beniaminek spisuje się dobrze i na pewno będzie z meczu na mecz grał coraz lepiej. Drużyna gra ambitnie, walecznie i z pełnym poświęceniem. Gdy poprawimy przyjęcie a za tym pójdzie lepsze rozegranie (niedawno zespół wzmocniła nowa rozgrywająca), to na pewno poprawi się jakość i skuteczność gry. Obecnie trenujemy 5 razy w tygodniu średnio po 2,5 godziny. Mamy też pełną odnowę biologiczną.

Które miejsce w tabeli byłoby dla klubu i pana satysfakcjonujące?

Przed rozgrywkami postawiliśmy sobie za cel awans do czwórki najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej, lecz po rozpoczęciu ligi PZPS zmienił system rozgrywek i zamiast gier play off 1-8 zrobił 1-4, co postawiło poprzeczkę jeszcze wyżej, powodując, że każdy mecz ma podwójne znaczenie. Według starego systemu można było zająć po rundzie miejsca 5-8 i awansować do czwórki, a teraz trzeba zająć miejsca 1-4 po rundzie zasadniczej. Satysfakcją byłoby zajęcie po rundzie zasadniczej miejsca 1-4.

źródło: jedynkaaleksandrow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved