Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Lloy Ball: Czas na zmiany w drużynie narodowej

Lloy Ball: Czas na zmiany w drużynie narodowej

fot. archiwum

Przerwa w rozgrywkach Pucharu Świata to czas odpoczynku dla siatkarzy, ale i pole do popisu dla komentatorów. Mistrz olimpijski z Pekinu Lloy Ball na blogu FIVB podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tych rozgrywek.

39-letni rozgrywający Uralu Ufa zwrócił przede wszystkim uwagę na trudy tego długiego turnieju. – Puchar Świata to najtrudniejsze rozgrywki. Żeby móc w nich rywalizować o jak najlepsze miejsca trzeba mieć albo młody zespół, jak Kuba, albo posiadać bardzo szeroki skład, jak Rosja, Brazylia czy Polska. Nasz drużyna zawsze miała tylko sześciu albo siedmiu wartościowych zawodników na ten turniej. Według mnie to jest główny powód, dlaczego nigdy nie ukończyliśmy Pucharu Świata na wyższym miejscu niż czwarte. Dla jednego zawodnika grać tyle spotkań przez 15 dni to naprawdę trudne .

Zdaję sobie sprawę, że cały sztab szkoleniowy jest bardzo rozczarowany postawą naszej reprezentacji, ale ja wierzę, że chłopaki jeszcze się odnajdą na tym turnieju . – pisze Ball.

Amerykanin podkreśla również, jakie znaczenie dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych ma Clayton Stanley.Myślę, że Clay musi w końcu wyjść ze skorupy i stać się prawdziwym przywódcą. To nie leży w jego naturze, ale myślę, że on teraz rozumie, iż jako kapitan i najlepszy zawodnik naszej reprezentacji musi poprowadzić drużynę nie tylko na boisku, ale i poza nim .Ball pisze także o postawie całego zespołu oraz o tym, iż w najbliższych spotkaniach skład powinien być całkowicie zmieniony. – Chciałbym zobaczyć Andersona i Rooneya grających razem. Rileya Salmona ustawiłbym na pozycji libero, a w miejsce Stanleya wprowadziłbym Pataka. Nasz zespół nie ma już najmniejszych szans, żeby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie z tego turnieju. Wiemy, na co stać Reida, Claya czy Richa. Zobaczmy, jak zaprezentują się młodzi gracze. Przez ostatnie osiem lat nie mieliśmy wartościowego zmiennika na pozycji atakującego. Jeżeli chodzi o Pataka, to jedyne co widziałem w jego wykonaniu, to jego serwis. Zobaczmy, czy rzeczywiście jest dobry. Bo jeżeli nie, to należałoby się rozglądać za innym zawodnikiem .

Słabości tej reprezentacji wyszły przede wszystkim w spotkaniach z Rosją i Brazylią. Naszym mankamentem było przede wszystkim przyjęcie. Również gra w obronie i kontrataku nie była efektywna w całym turnieju. Najbardziej jednak brakuje zaufania i wiary we własne możliwości – twierdzi uczestnik czterech igrzysk olimpijskich.

Lloy Ball wyraził również swoje zdanie na temat innych drużyn. Podał także swoje typy na zwycięzcę Pucharu Świata. – Jestem zaskoczony postawą Kuby, mimo iż przegrała we wtorek. Uwielbiam patrzeć na grę Iranu. Serbowie robią świetną robotę, wprowadzając młodych zawodników do kadry. Jak dotąd MVP tego turnieju jest według mnie Maks Michajłow. Uważam, że Bartman radzi sobie całkiem nieźle, podobnie jak Kubańczycy Hernandez i Leon. Matt Anderson udowodnił, dlaczego Modena chciała właśnie jego. Polska i Rosja zajmą moim zdaniem dwa pierwsze miejsca, natomiast o trzecią lokatę walczyć będą Włosi z Brazylijczykami. Nie sądzę jednak, żeby te zespoły sięgnęły po medale w Londynie. Na podium igrzysk olimpijskich widzę jedynie Rosję. Pozostałe miejsca są sprawą otwartą.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved