Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: Czuję się częścią zespołu

Adrian Hunek: Czuję się częścią zespołu

fot. archiwum

Adrian Hunek obecnie broni barw częstochowskiego AZS-u. Wcześniej grał w GTPS. Były zawodnik gorzowskiego zespołu od lat związany z lubuską siatkówką opowiada o specyfice PlusLigi i poczynaniach swojego starego zespołu z Gorzowa Wlkp.

Czym PlusLiga różni się od I ligi?

Adrian Hunek:Nie chciałbym powiedzieć, że wszystkim, ale rzeczywiście tak jest. To najlepsza liga w Polsce, a co za tym idzie najlepsi zawodnicy, inny poziom gry. Z tego wszystkiego bierze się też bardziej profesjonalna organizacja. Mamy pełne hale kibiców, lepszy sprzęt, odżywki, ale to nie jest najważniejsze. Najwartościowsze jest to, że uczę się od najlepszych i to jest główna różnica.

Wiem, że mieliście problemy finansowe. Nie pomyślałeś, że historia z Gorzowa może się powtórzyć też w ekstraklasie?Jak na razie wszystkie pieniądze, które mi się należą, zostały wypłacone, więc na finanse nie narzekam. Zaległości, o których mówiło się w mediach są najprawdopodobniej jeszcze z zeszłego sezonu. Chyba chodzi o wypłaty wakacyjne, ale nie jestem pewien, bo mnie ta sytuacja nie dotyczy.

Śledzisz, co dzieje się z GTPS?

Czytam doniesienia prasowe o zespole. Wiem, że sytuacja jest nieciekawa i z tego, co widzę zmienia się na gorsze. GTPS jest nisko w tabeli, sporo meczów już przegrał i na dodatek zawirowania związane z trenerem. Sprawdzam wyniki, kibicuję chłopakom i życzę im jak najlepiej, bo cały czas grają w tym zespole moi koledzy.

Nie żałujesz czasem, że odszedłeś z GTPS? W Gorzowie byłbyś podstawowym środkowym.

Na razie nie udało mi się wywalczyć na stałe miejsca w wyjściowej szóstce w AZS. Nie żałuje, bo odnoszę sukces, tylko trenując z takimi zawodnikami jak Krzysiek Gierczyński czy Dawid Murek. Łukasz Wiśniewski i Wojtek Sobala są w lepszej dyspozycji ode mnie, ale czuję się częścią zespołu i cieszę się z wyników drużyny.

Po burzliwym dla GTPS sezonie 2010/2011 planujesz jeszcze kiedyś wrócić do Gorzowa?

Nie wybiegam za daleko w przyszłość, cieszę się, że jestem w Częstochowie. AZS to był dobry wybór. Kontrakt mam podpisany na rok z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Rozmawiała: Magdalena Gajek

źródło: 66-400.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved