Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarze ŁKSG Inwemer znów na najwyższym podium

Siatkarze ŁKSG Inwemer znów na najwyższym podium

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych Inwemer zdobyli kolejne trofeum wygrywając turniej o puchar Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących (dawniej Puchar Polski Niesłyszących). Turniej odbył się w Rzeszowie w dniach 25-27 listopada.

W turnieju wzięło w nim udział osiem najlepszych drużyn w Polsce, w tym mistrzowie Polski – zespół ŁKSG Inwemer oraz zdobywcy ostatniego Pucharu Polski i wicemistrzowie kraju – siatkarze Warmig Olsztyn. Obrońcy trofeum bezproblemowo dotarli do półfinału, natomiast mistrzowie Polski już w pierwszym meczu zgotowali kibicom horror. Siatkarze z Łodzi zaczęli od bardzo słabego meczu z Radomig Radom. Radomianie byli o włos od sprawienie wielkiej niespodzianki, nieoczekiwanie łatwo wygrali pierwszego seta oddając przeciwnikom 19 punktów. Po trzech kolejnych setach na tablicy widniał wynik 2:2. W decydującym secie Radom prowadził 12:8 i sensacja wisiała w powietrzu. Łodzianie się przełamali, zdobyli siedem punktów z rzędu i wygrali spotkanie 3:2.

W kolejnej fazie turnieju spotkali się ci sami półfinaliści co rok wcześniej; Warmig Olsztyn zmierzył się ze Spartanem Lublin a ŁKSG Inwemer z SKSG Odrą Racibórz. I tu już bez niespodzianek zespoły z Łodzi i Olsztyna, podobnie jak w Mistrzostwach Polski, pokazały że są obecnie najlepsze w kraju.

W walce o brązowe medale turnieju świetnie spisali się siatkarze Odry Racibórz wygrywając pewnie 3:0 z wyżej notowanym Spartanem Lublin. Zawodnicy z Raciborza pod opieką duetu trenerskiego Justyna Łuczywek i Krzysztof Krętosz, zrobili bardzo duży postęp. Widać było, że solidnie przepracowali okres przygotowawczy przed turniejem. Zespół bardzo dobrze ustawiony taktycznie z rewelacyjnym zawodnikiem libero (K. Wanot) podbijał prawie każdy atak przeciwników. I wygląda na to, że Odra Racibórz na dłużej dołączy do ścisłej czołówki. W ostatnich latach w zmaganiach siatkarzy niesłyszących trofea rozdzielali między siebie gracze z Łodzi, Olsztyna i Lublina. Odra Racibórz pokonując pewnie Spartana pokazała, że z pewnością będzie groźna w następnych zawodach.

W meczu finałowym spotkały się drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych Inwemer i Warmig-u Olsztyn. Zespół z Warmii i Mazur przyjechał do Rzeszowa w mocno osłabionym składzie, za to z ogromną determinacją. Obydwie drużyny znają się bardzo dobrze co sprawia, że ich mecze są tym bardziej ciekawe. Początek pierwszego seta zapowiadał wyrównaną walkę lecz później łodzianie wypracowali sobie niewielką przewagę i spokojnie utrzymali ją do końca partii. W drugiej odsłonie olsztynianie zaprezentowali świetne wyszkolenie techniczne. W każdym kolejnym ustawieniu budowali coraz większą przewagę punktową, żeby wygrać seta do 17. W kolejnych partiach siatkarze ŁKSG Inwemer nie dali już większych szans rywalom. Bardzo skuteczna gra blokiem i mocna zagrywka okazały się kluczem do zwycięstwa.

Łódzki Klub Sportowy Głuchych Inwemer wywalczył Puchar Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących pokonując Warmig Olsztyn 3:1 a wystąpił w składzie: Andrzej Wiśniewski, Wiesław Samsel, Tomasz Miśkiewicz, Artur Langos, Tomasz Szarowolec, Jakub Miśkiewicz, Rafał Abramiec i najmłodszy w zespole Dawid Puszczyński. Trenerem zespołu jest Marcin Pieńkowski.

Na zakończenie turnieju przyznano nagrody indywidualne, i tak: najlepszym atakującym turnieju został Tomasz Orzeł (Olsztyn), najlepszym blokującym wybrano Tomasza Miśkiewicza a MVP turnieju – Tomasza Szarowolca (obaj ŁKSG Inwemer).

Następne zawody siatkarzy niesłyszących odbędą się w kwietniu przyszłego roku w Łodzi.

źródło: inf. prasowa