Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Roland Dembończyk: Chcę robić to co lubię

Roland Dembończyk: Chcę robić to co lubię

fot. archiwum

Nowy trener Rajbud Meprozet GTPS, Roland Dembończyk poprowadził w poniedziałek pierwsze zajęcia z zawodnikami. Czasu na zapoznanie się z zespołem i jego możliwościami niewiele, już w sobotę mecz w Nysie z zajmującą 3. miejsce Stalą.

Na poniedziałkowym treningu, Roland Dembończyk miał do dyspozycji wszystkich zawodników, oprócz kontuzjowanego od jakiegoś czasu Pawła Maciejewicza. Z zespołem trenował także Dariusz Szulik, który narzekał ostatnio na uraz scięgna Achillesa.

Sam szkoleniowiec dopiero zapoznaje się z nową drużyną. – Trudno mi cokolwiek powiedzieć po pierwszych zajęciach, dostałem materiały filmowe, dziś zawodnicy też na treningu rozegrali wewnętrzą gierkę, żebym miał lepszy przegląd sytuacji. Trzeba to przeanalizować i wyciągnąc wnioski, żeby wszystko poszło w dobrym kierunku – powiedział nowy trener gorzowskich siatkarzy.

Rajbud GTPS pozostawał bez trenera od miesiąca, kiedy problemy zdrowotne zmusiły Andrzeja Stanulewicza do długotrwałego leczenia. Drużynę prowadził w tym czasie grający II trener, Krzysztof Kocik. Klub poszukiwania trenera rozpoczął 2 tygodnie temu, kiedy było jasne, że Stanulewicz nie będzie w tym sezonie zdolny do pracy. – Miałem od czasu odejścia z Piły rozbrat z siatkówką. Przyjąłem propozycje z Gorzowa bo, to jest coś co lubię robić i robie to od dawna – dodaje następca Stanulewicza.Roland Dembończyk ma 40 lat. Przez niemal całą zawodniczą karierę był związany z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle, w 2005 roku zaliczył też epizod w AZS Gliwice. Z klubem z Opolszczyzny zdobył pięciokrotnie Mistrzostwo Polski. Jako trener prowadził młodzieżowe zespoły w Kędzierzynie-Koźlu, asystował też pierwszemu szkoleniowcowi Mostostalu, Andrzejowi Kubackiemu. W 2008 roku był bliksi objęcia GTPS po zwolnionym na koniec sezonu 2007/2008 Macieju Kowalczuku, ale ostatecznie po rozpadzie KS Poznań, gorzowscy działacze zdecydowali się zakontraktować prowadzącego wówczas ekipę z Wielkopolski, Sławomira Gerymskiego. Dembończyk w tej sytuacji objął Joker Piła, z którym awansował do I ligi, a w kolejnym sezonie zajął 4. miejsce na koniec rozgrywek. Od lipca 2010 pozostawał bez posady trenerskiej.

*Autorem tekstu jest Filip Górecki.

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved