Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > R. Strzałkowski: Nie możemy być zachwyceni poziomem swojej gry

R. Strzałkowski: Nie możemy być zachwyceni poziomem swojej gry

Pomimo zwycięstwa w trzech setach nad beniaminkiem z Lublina Robert Strzałkowski nie był zachwycony poziomem gry swojej drużyny. Pretensje szkoleniowca AZS Politechniki dotyczyły pierwszej partii, w której jego zespół wysoko prowadził, a wygrał na przewagi.

W minioną sobotę stołeczna Politechnika podejmowała na własnym parkiecie beniaminka II ligi kobiet – UKS Sobieski 46 Lublin. Akademiczki były bezspornie faworytkami tego spotkania, co udowodniły już w pierwszym secie odskakując rywalowi na blisko dziesięć oczek. Przy stanie 19:10 przewaga warszawianek zaczęła gwałtownie topnieć, a przy stanie 23:23 przyjezdne wyrównały, jednak decydujące o wygranej akcje należały do podopiecznych Roberta Strzałkowskiego. AZS Politechnika Warszawska rozstrzygnął pierwszą odsłonę meczu na swoją korzyść zwyciężając 26:24. W kolejnych dwóch partiach nie miał już takich problemów gładko wygrywając do 11 i 10. – Mimo dobrego wyniku, jakim jest zwycięstwo nie możemy być zachwyceni poziomem swojej gry. W pierwszym secie niewiele brakowało a byśmy to my przegrywali. Cała ta „nerwówka" wynikała z kilku naszych błędów w przyjęciu, ataku oraz zagrywce, które złożyły się na dłuższą serię. Całe szczęście podnieśliśmy się po tym pierwszym secie i do końca meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Zagraliśmy przyzwoity mecz, a kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra dyspozycja dziewczyn w polu serwisowym oraz niezła skuteczność w ataku. Zdajemy sobie sprawę, że drużyna z Lublina ma zupełnie inne cele niż my, tym niemniej zwycięstwo cieszy. Teraz czeka nas wyjazd do Torunia, który prezentuje w tym sezonie bardzo stabilną i wysoką formę – powiedział po meczu trener akademiczek z Warszawy.

źródło: azspw.pl, inf. własna