Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Polacy lepsi od Egiptu we wszystkich elementach

Polacy lepsi od Egiptu we wszystkich elementach

Polscy siatkarze potrzebowali niespełna półtorej godziny, aby pokonać Egipt. Do zwycięstwa naszą drużynę poprowadził zdobywca piętnastu punktów Zbigniew Bartman. W drużynie przeciwnej najskuteczniejszy okazał się Mohamed Badawy.

Bartman był tym samym najlepiej punktującym zawodnikiem całego spotkania. Powyżej dziesięciu punktów zdobyli także Piotr Nowakowski (14) oraz Bartosz Kurek (11). W przeciwnej drużynie punktowało przede wszystkim dwóch siatkarzy: Ahmed Abdelhay, który zdobył dwanaście oczek oraz Mohamed Badawy.

W ataku najlepiej zaprezentowali się, tradycyjnie już, Zbigniew Bartman i Bartosz Kurek. Atakujący z trzydziestu dwóch piłek skończył czternaście, co dało mu 44% skuteczności w tym ataku. Przyjmujący na punkt zamienił dziewięć z dwudziestu akcji, uzyskując 45% skuteczność. Dużą skutecznością może się pochwalić Piotr Nowakowski, który skończył pięć z sześciu posłanych do niego piłek. W drużynie Egiptu największą efektywnością popisał się Mohamed Badawy, który na osiemnaście uderzeń dziesięć zamienił w punkt (55%). Drugi pod tym względem był Ahmed Abdelhay, grający na 36% skuteczności (dziesięć punktów na dwadzieścia osiem piłek). Sześć punktów dołożył Atia Rashad. Drużynowo lepszą skutecznością w ataku wykazali się Polacy, którzy skończyli trzydzieści cztery piłki na siedemdziesiąt cztery posłane, co dało im 45,95% efektywności. Przeciwnicy wykazali się 42,53%, kończąc trzydzieści siedem na osiemdziesiąt siedem ataków.

Również w bloku podopieczni Andrei Anastasiego okazali się lepsi od rywali. Zdobyli w tym elemencie dwanaście punktów, o pięć więcej niż przeciwnicy. Indywidualnie najlepszy w tym elemencie był Piotr Nowakowski, który sześciokrotnie powstrzymywał ataki rywali. Trzy bloki zaliczył Marcin Możdżonek, po jednym dołożyli Michał Winiarski, Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman. Po drugiej stronie siatki punktowało aż siedmiu zawodników: Ahmed Abdalla, Ahmed Abdelhay, Atia Rashad, Haikal Reda, Mohamed Badawy, Ahmed Abdel i Mohamed Ketat (po jednym bloku).

Także w polu zagrywki biało-czerwoni byli lepsi od mistrzów Afryki. Na siedemdziesiąt cztery wykonane zagrywki zdobyli sześć punktów. Najgroźniejszy był Piotr Nowakowski, który punktował trzykrotnie w tym elemencie. Po jednym oczku dołożyli Michał Winiarski, Bartosz Kurek i Łukasz Żygadło. Wśród Egipcjan Mohamed Badawy posłał dwa asy serwisowe. Jedno oczko zanotował Ahmed Abdelhay. Na sześćdziesiąt osiem wykonanych zagrywek trzy bezpośrednio zamienili w punkt.

Obie drużyny popełniły sporo błędów własnych. Polacy oddali przeciwnikom dziewiętnaścei punktów. Mistrzowie Afryki popełnili o pięć błędów więcej.

W statystykach Polacy po raz kolejny byli lepsi. Dzięki zwycięstwu odniesionemu nad Egipcjanami, biało-czerwoni nadal znajdują się w fotelu lidera rozgrywek.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved