Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kto górą w pojedynku na dole tabeli PlusLigi Kobiet?

Kto górą w pojedynku na dole tabeli PlusLigi Kobiet?

fot. archiwum

Stal Mielec i AZS Białystok jutro nadrabiać będą ligowe zaległości. Zespoły te zmierzą się bowiem w zaległym pojedynku siódmej kolejki PlusLigi Kobiet. Zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny punkty zdobyte w tym meczu będą bardzo cenne.

Stal z AZS-em zamykają ligową tabelę. Po przerwie, mielczankom nie wiedzie się najlepiej, bowiem przegrały one gładko dwa rozgrywane od tej pory spotkania z Piłą i Musznianką. – Miałyśmy bardzo duże chęci, myślę, że troszkę za duże i przeszkodziło nam to w dzisiejszej grze. Chciałyśmy powalczyć, ugrać seta… niestety się nie udało – mówiła zawiedziona po ostatnim pojedynku Iwona Kandora.

Bolączką mielczanek w ostatnich meczach były tracone seriami punkty oraz brak konsekwencji w grze. Na poprawę tych elementów miały one niewiele czasu, ale ewentualne punkty zdobyte w pojedynku z bezpośrednim ligowym rywalem będą bardzo cenne stąd też duża mobilizacja z szeregach zespołu. Włodarze klubu apelują o zachowanie spokoju, dając szanse podopiecznym Adama Grabowskiego na poprawę gry. – To wprawdzie początek sezonu, ale tak dalej grać nie możemy – podkreśla zaś trener, którego ekipa do tej pory wygrała tylko jeden mecz, z Pałacem Bygdoszcz. Wówczas bardzo dobrze zaprezentowała się Rita Liliom, w której kibice upatrują szans na zwycięstwo w jutrzejszym meczu.

Akademiczki z Białegostoku nadal pozostają bez pierwszego trenera, którego obowiązki pełni Wladimir Wertelko. Pomimo tego udało im się po tie-breaku wygrać z beniaminkiem z Piły, co pozwoliło im wyprzedzić swoje nadchodzące rywalki w tabeli. Wcześniej jednak białostocczanki nie sprostały Pałacowi Bygdoszcz, który odprawił je w trzech szybkich setach. – Za każdym razem powtarzam, że w tej drużynie jest potencjał, tylko muszą zaskoczyć wszystkie trybiki w naszej grze. Wierzę, że lada moment zaczniemy wygrywać i to wygrywać za trzy punkty – zapowiada Dominika Sieradzan. Przebudowany przed sezonem zespół nie był stawiany w roli faworytów rozgrywek, ale też nikt nie spodziewał się aż tak słabej postawy siatkarek z Podlasia. – Musimy ostro wziąć się do pracy i po prostu zacząć gonić rywali. Wcześniej mówiłam, że w naszej grze coś musi zaskoczyć i mam nadzieję, że od tego zwycięstwa wszystko wejdzie już na właściwe tory .

W pojedynku z Piłą, o wygranej akademiczek przesądziła zagrywka. Czy będzie to atut białostocczanek z meczu z ligowym sąsiadem? Nie ulega wątpliwości, że spotkanie to będzie niezwykle ważne dla obydwu ekip, bowiem w ich sytuacji każdy zdobyty punkty jest na wagę złota. Początek meczu, jutro o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved