Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dorota Ściurka: Zagrywka kluczem do zwycięstwa

Dorota Ściurka: Zagrywka kluczem do zwycięstwa

fot. archiwum

Siatkarki Tauronu MKS tylko w pierwszym secie miały problemy z pokonaniem Impel Gwardii, jednak od drugiej partii wszystko toczyło się po ich myśli. - Kluczem do zwycięstwa była zagrywka - powiedziała po meczu Dorota Ściurka.

W pierwszym secie Impel Gwardia sprawiła dąbrowiankom niemały kłopot swoimi zagrywkami i w efekcie miejscowe z wielkim trudem konstruowały akcje. Nie raz mówiono, że kto zagrywa, ten wygrywa – tak było i tym razem. Pierwsza partia skończyła się pomyślnie dla ekipy gości, jednak w dalszej części spotkania, to dąbrowianki zaczęły dyktować warunki. Przede wszystkim dlatego, że popracowały i dały z siebie wiele w polu serwisowym. Siatkarki Tauronu MKS zdobyły zagrywką aż 9 punktów. – Myślę, że kluczowym elementem była zagrywka. W pierwszym secie Impel Gwardia nas pogoniła serwisem. W pozostałych partiach to my jednak zdominowałyśmy nasze rywalki. Miałyśmy bardzo dobrą zagrywkę, co się potem przełożyło na przyjęcie, dobry blok i na grę skrzydłami. W takim dobrym stylu zagrałyśmy do końca spotkania – oceniła po meczu Dorota Ściurka.

W drugim secie miało miejsce nieszczęśliwe zdarzenie – rozgrywająca Tauronu MKS Frauke Dirickx doznała urazu. W dąbrowskiej hali przez pewien czas zapanowała nerwowa i napięta atmosfera. Ostatecznie Frauke opuściła boisko, a w jej miejsce stawiła się Magdalena Śliwa, która rozegrała wyśmienite zawody. Kapitan dąbrowskiej drużyny za swoją rewelacyjną grę otrzymała statuetkę MVP: – Frauke zbiła sobie kolano, ale myślę, że to nie jest jakaś poważna kontuzja. Magda zastąpiła godnie koleżankę, doprowadziła nas do zwycięstwa – powiedziała przyjmująca Tauronu MKS.

5 grudnia siatkarki z Dąbrowy Górniczej wybiorą się do Łodzi, gdzie czeka je kolejne starcie z Budowlanymi. – Mamy bojowe nastroje! – zapewnia twardo Ściurka – Będziemy w dalszym ciągu starać się wygrywać za trzy punkty. Zobaczymy, co czas pokaże.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved