Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Atomówki zadebiutują w Lidze Mistrzyń

Atomówki zadebiutują w Lidze Mistrzyń

fot. archiwum

Już jutro sopocianki rozpoczynają przygodę z europejskimi pucharami. W swoim debiucie na parkietach Ligi Mistrzyń podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzą się z mistrzyniami Szwajcarii, Volero Zurych.

Będzie nam ciężko, zwłaszcza na początku, bo dołączyły dwie nowe dziewczyny, które będą grać w podstawowym składzie i potrzeba czasu, byśmy wypracowały sobie automatyzmy na boisku – uważa Dorota Świeniewicz, która w 2006 roku wywalczyła najcenniejsze europejskie klubowe trofeum, grając w barwach włoskiego Pallavolo Sirio Perugia. Żaden polski zespół nie tylko nie zdobył Pucharu Europy, ale nawet nie awansował do ostatniej, decydującej fazy – Final Four.

Alessandro Chiappini spośród 15 zawodniczek musi wybrać trzy, które zostaną w kraju. Włoski trener sopockiej drużyny zapowiedział jednak, że będzie rotował składem według potrzeb zarówno podczas meczów PlusLigi Kobiet, jak i Ligi Mistrzyń. – Kadrę mamy szeroką i gdy jedne zawodniczki wyjadą, pozostałe będą na miejscu trenowały – wyjaśnia Świeniewicz. – Każda z nas w każdym momencie ma być na sto procent przygotowana do gry.

Ekipa Atomu wyleciała do Szwajcarii we wtorek wczesnym rankiem. W Sopocie zostały: środkowa Maja Tokarska, rozgrywająca Dorota Wilk i atakująca Katarzyna Konieczna. Wieczorem, a także nazajutrz rano, zaplanowano w Zurychu treningi i sesje wideo przed meczem z Volero. Wreszcie, 30 listopada o 20:15, sopockie siatkarki rozpoczną swój pierwszy bój na międzynarodowej arenie. Jaka jest recepta na sukces?Zespół jest silny, liczny i to powinno stwarzać możliwości korzystnych wyników w tym maksymalnie skondensowanym sezonie, kiedy musimy rywalizować na wielu frontach. Damy z siebie wszystko i będziemy walczyć, by dojść jak najdalej – obiecał Alessandro Chiappini. – Recepta jest prosta: trzeba wygrywać – dodała z uśmiechem Dorota Świeniewicz.

* więcej www.atomtrefl.pl

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved