Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: W ósmej kolejce zgodnie z przewidywaniami

PlusLiga Kobiet: W ósmej kolejce zgodnie z przewidywaniami

Ósma kolejka PlusLigi Kobiet nie przyniosła większych niespodzianek. Faworyzowane drużyny z Muszyny, Sopotu i Dąbrowy Górniczej pewnie wygrały swoje spotkania. Ostatnie miejsce w tabeli opuściła drużyna AZS-u Białystok.

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki ósmej kolejki PlusLigi Kobiet, pilanki podejmowały na swoim terenie ostatnią drużynę w tabeli, AZS Białystok. Przed spotkaniem w zespole przyjezdnym doszło do zmiany na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca, Wiesława Czaję, zastąpił tymczasowo Władimir Wiertiełko. Zmiana pozytywnie wpłynęła na zespół z Białegostoku, który po pięciosetowej walce wywiózł z Piły dwa cenne punkty. Pilanki dwukrotnie w całym spotkaniu wychodziły na prowadzenie w setach (1:0, 2:1). Jednakże ze zwycięstwa ostatecznie mogły cieszyć się siatkarki AZS-u. MVP spotkania wybrana została libero akademiczek Agata Durajczyk.

W pierwszym sobotnim spotkaniu aktualne liderki PlusLigi Kobiet, drużyna Atomu Trefl Sopot, zawitała do hali Łuczniczka. Bydgoszczanki, które w poprzednim spotkaniu urwały punkt drużynie z Muszyny, tym razem nie zaprezentowały się tak dobrze i przegrały w trzech setach. Pierwsza partia to dominacja podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które wygrały inauguracyjną odsłonę meczu 25:16. W drugim secie podopieczne Rafała Gąsiora poprawiły grę i nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami, ale w końcówce musiały uznać wyższość drużyny z Sopotu. W trzeciej partii, aktualne wicemistrzynie Polski potwierdziły swoją dominację w sobotnim pojedynku (25:18). W zespole z Sopotu zadebiutowały Alisha Glass i Megan Hodge. Statuetka MVP powędrowała w ręce Katarzyny Koniecznej.

Siatkarki Tauron-u MKS Dąbrowa Górnicza po raz drugi z rzędu zdobyły komplet punktów na przestrzeni kilku dni. Po środowym zwycięstwie z PTPS Piła, tym razem podopieczne Waldemara Kawki pokonały w czterech setach drużynę z Wrocławia. Spotkanie dość nieoczekiwanie lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych Rafała Błaszczyka, które wygrały pierwszą odsłonę meczu 25:21. W trzech kolejnych dominowała jednak drużyna z Dąbrowy Górniczej nie pozwalając rywalkom na przekroczenie granicy dwudziestu punktów. MVP spotkania wybrana została rozgrywająca drużyny TAURON-u, Magdalena Śliwa.

Siatkarki z Mielca poniosły kolejną dotkliwą porażkę i po ósmej kolejce okupują ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczne Adama Grabowskiego tym razem nie sprostały aktualnym mistrzyniom Polski, zespołowi z Muszyny. W pierwszych dwóch setach dominacja podopiecznych Bogdana Serwińskiego nie podlegała dyskusji. Siatkarki z Muszyny narzuciły swój styl gry i pewnie wygrały dwie pierwsze odsłony meczu do 13 i 15. W trzeciej partii mielczanki nawiązały bardziej wyrównaną walkę, ale mimo usilnych starań, nie były w stanie wygrać tego seta (20:25). MVP spotkania wybrana została Agnieszka Bednarek-Kasza.

Brązowe medalistki poprzedniego sezonu wracają do wysokiej formy. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem w pokonanym polu zostawiły drużynę Budowlanych Łódź. Inauguracyjna odsłona meczu pewnie padła łupem siatkarek Aluprofu (25:18). W dwóch kolejnych walka na parkiecie wyrównała się. Raz górą były zawodniczki z Łodzi (30:28), za drugim razem lepsze okazały się rywalki (26:24). Czwarta partia to podobnie jak pierwsza odsłona meczu, dominacja zespołu gospodarzy. Bielszczanki wygrały tego seta 25:17 i całe spotkanie 3:1. Statuetka MVP powędrowała w ręce Gabrieli Wójtowicz.