Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Niespodzianka w Kędzierzynie, Skra wciąż na szczycie

Młoda Liga: Niespodzianka w Kędzierzynie, Skra wciąż na szczycie

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Młodej Ligi, mimo iż w większości spotkań triumfowali faworyci, nie obyło się bez niespodzianki. Kieleccy zawodnicy odnieśli bowiem gładki triumf nad kędzierzynianami. Tempa natomiast nie zwalnia bełchatowska Skra.

Rundę rewanżową Młodej Ligi młodzi bełchatowianie otworzyli zwycięstwem. Zawodnicy z Bełchatowa w czterech odsłonach, a więc w identycznym stosunku setów jak w pierwszej kolejce rozgrywek, pokonali ekipę Trefla Gdański. Gdańszczanie po dwóch przegranych partiach, mając nóż na gardle, z ogromną determinacją walczyli o pozostanie w meczu. Ich rywale znacznie utrudniali im to zadanie, lecz w zaciętej końcówce czwartego seta, to zawodnicy przyjezdni zachowali więcej zimnej krwi. Ostatecznie jednak gdańszczanie nie poszli za ciosem, zaś bełchatowianie, podrażnieni porażką w poprzedniej partii, „wgnietli swych przeciwników w parkiet" i stawiając przysłowiową kropkę nad i, zgarnęli pełną pulę punktów.

PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk 3:1
(25:23, 25:17, 25:25, 25:12)

Do niespodzianki doszło w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie faworyzowani zawodnicy młodej ZAKSY schodzili na tarczy po pojedynku z siatkarzami Fartu Kielce, zajmującymi przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jedynie pierwsza odsłona spotkania padła łupem gospodarzy, lecz ich triumf był tak naprawdę zasługą błędów własnych popełnianych przez przyjezdnych. W kolejnych setach jednakże „Farciarze" mylili się zdecydowanie rzadziej, w przeciwieństwie do swych rywali. Nie do zatrzymania na siatce byli też kieleccy skrzydłowi, którzy to poprowadzili swą ekipę do drugiego w tym sezonie zwycięstwa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska 1:3
(27:25, 23:25, 21:25, 21:25)

W pojedynku pomiędzy ekipami z Olsztyna i Rzeszowa odzwierciedlenie znalazło siatkarskie powiedzenia „kto nie wygrywa 3:0, prowadząc 2:0, ten przegrywa 2:3". Młodzi olsztynianie wyśmienicie otworzyli wynik spotkania, prowadząc w pierwszej partii nawet 8:0, tę przewagę zresztą „dowieźli" do samego jej końca. Gospodarze w kolejnym secie zagrali jeszcze lepiej niż w poprzednim – byli nie do zatrzymania właściwie w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, co natychmiast przełożyło się na wynik. Taki rozwój sytuacji nieco uśpił czujność olsztynian w trzeciej odsłonie spotkania, co bez skrupułów wykorzystali rzeszowianie. Miejscowi walczyli jeszcze o odrobienie strat i zwycięstwo, lecz w walce na przewagi w setach numer trzy i cztery górą okazali się być przyjezdni, którzy w tych emocjonujących końcówkach zachowali więcej spokoju. Przez większość tie-breaka zawodnicy obu drużyn walczyli ze sobą punkt za punkt. Ostatecznie jednak, niesieni na fali zwycięstwa goście, bardzo dobrze spisując się w elemencie zagrywki, rozstrzygnęli losy pojedynku na swoją korzyść.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 2:3
(25:17, 25:16, 24:26, 27:29, 12:25)

Jastrzębianie znakomicie zainaugurowali drugą rundę Młodej Ligi. Zrewanżowali się oni bowiem siatkarzom spod Jasnej Góry za porażkę w pierwszej kolejce ligowych rozgrywek, pokonując ich w trzech setach. Gospodarze już od pierwszych akcji narzucili rywalom własny rytm gry, całkowicie przejmując kontrolę nad meczem. Częstochowianie byli bezradni w stosunku do tak dobrze dysponowanych, zwłaszcza w polu serwisowym, jastrzębskich graczy, w efekcie czego musieli uznać ich wyższość.

Jastrzębski Węgiel – AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0
(25:17, 25:16, 25:22)

Rewanż natomiast zupełnie nie udał się siatkarzom Politechniki Warszawskiej, którzy w Bydgoszczy musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając zawodnikom miejscowej Delecty. Całe spotkanie było bardzo nierówne, a poszczególne sety padały łupem naprzemiennie bądź to jednej, bądź drugiej drużyny. W tie-breaku przyszła kolej na to, by triumfowali bydgoszczanie. W decydującej odsłonie meczu miejscowi zawodnicy byli nie do zatrzymania w ataku, co okazało się być ich kluczem do zwycięstwa. Młodzi bydgoszczanie, wygrywając pojedynek z warszawianami, zainkasowali dwa cenne punkty do ligowej tabeli i umocnili się na trzeciej pozycji.

Delecta Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska 3:2
(25:17, 23:25, 25:21, 19:25, 15:12)