Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Mateusz Świstak: Celem jest awans do czwórki

Mateusz Świstak: Celem jest awans do czwórki

fot. archiwum

18-letni Mateusz Świstak tworzy, wspólnie z Konradem Formelą podstawową parę przyjmujących młodej drużyny Jastrzębskiego Węgla. Obecnie śląska ekipa zajmuje 4. lokatę w tabeli. - Stać nas na awans do play off-ów i walkę o medale - mówi młody siatkarz.

Dobry i… szybki mecz z Częstochową – potrzebowaliście zaledwie godzinę, by pokonać rywali.

Mateusz Świstak: Udał nam się rewanż, ponieważ w pierwszej kolejce spotkań to oni "spakowali" nas w 59 minut. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów. Nikt chyba nie spodziewał się tak gładkiego zwycięstwa, więc to miłe zaskoczenie.

To był ważny mecz i ważne zwycięstwo dla układu tabeli.To prawda, bo przede wszystkim wyraźnie odskoczyliśmy Częstochowie, na siedem oczek. Poza tym, mamy już tylko jeden punkt straty do ZAKSY, no i utrzymaliśmy czwartą pozycję w tabeli.

Byliście w sobotę wyjątkowo zmotywowani. To był klucz do sukcesu?

Chyba tak – motywacja i dobra postawa w ataku. W przyjęciu trochę nam nie szło, ale nadrabialiśmy skutecznym atakiem i blokiem. Na czasach trener podkreślał też, że dobrze bronimy.

Waszym celem jest awans do najlepszej czwórki. To bardzo realny cel.

– Jak najbardziej. Przed sezonem nawet o tym nie marzyliśmy, bo wydawało się, że nie mamy wystarczająco mocnego składu, ale po czterech, pięciu kolejkach zobaczyliśmy, że stać nas na to. Tym bardziej, że wspomagają nas Łukasz Polański i Mateusz Malinowski.

Jak udaje się godzić rozgrywki juniorskie z Młodą Ligą?

Młodą Ligę gramy w weekendy, a juniorzy rozgrywają mecze w poniedziałki i środy. W tych dniach nie ma mnie na treningach Młodej Ligi, ale jakoś daję radę, bo w sumie trenujemy pięć razy w tygodniu. Jak mecz jest w niedzielę, to trenujemy także w sobotę. Tak jak seniorzy, tylko że oni trenują dwa razy dziennie, my raz.

Co po skończeniu szkoły?

Na pewno chciałbym dalej grać w siatkówkę. Każdy z nas chciałby grać w jak najlepszej lidze i dobrym zespole, ja również mam takie marzenie – żeby zaistnieć w polskiej siatkówce. Może PlusLiga? Zobaczymy….

*Rozmawiała Ilona Kobus (mlodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved