Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Bujek o meczu z Silesią Volley

Mariusz Bujek o meczu z Silesią Volley

Chemik Police w piątek po trzysetowym meczu pokonał w Mysłowicach Silesię Volley i zainkasował kolejne trzy punkty i umocnił się na pozycji wicelidera. Trener Mariusz Bujek nie szczędził jednak siatkarkom ze Śląska dobrych słów.

To są bardzo waleczne dziewczyny, dobrze nas rozszyfrowały, wiedziały, co mają robić, ale nie mogły sobie poradzić z naszą zagrywką. W każdym secie przegrywaliśmy kilkoma punktami, ale zawsze nam się udawało dogonić dziewczyny z Mysłowic i doprowadzić seta do zwycięskiego końca. Do stanu 10:10 była wyrównana walka i wówczas szła na zagrywkę Kwiatkowska i było już po secie – mówi szkoleniowiec Chemika. – Jak Ewa Kwiatkowska w pewnym momencie zagrywała chyba z osiem razy z rzędu jeden z kibiców krzyknął ,,Ona je zamorduje" – śmiał się Mariusz Bujek.

Sporo emocji towarzyszyło na pewno końcówce trzeciego seta, gdzie policzanki prowadziły już 23:17, ale potem Silesia rzuciła się w szaleńczą pogoń i doprowadziła do stanu 24: 24, by ostatecznie przegrać tę partię 29:31. – Wynikało to z braku konsekwencji. Do stanu 23:17 graliśmy bardzo dobrze i bardzo mądrze i nagle zaczęliśmy popełniać dziecinne błędy. Ręka zaczęła drzeć, bo im bardziej one zbliżały się do nas, tym dziewczyny się bały atakować do tej pory. Dostaliśmy kilka bloków i dziewczyny z Mysłowic doprowadziły, że set zakończył się wynikiem 31:29 – mówi Bujek.

Teraz przed policzankami mecz z zespołem z Krakowa i można powiedzieć, że będzie to hit 10. kolejki spotkań. To właśnie Armatura Eliteski AZS UE Kraków w poprzednim sezonie pokonał Chemika w play-off. Mariusz Bujek nie traktuje tego pojedynku, jako rewanżu. – Za poprzedni sezon nie ma się co rewanżować, przegraliśmy i tyle. Myślę, że nie będę musiał motywować swojego zespołu, ponieważ trener Klocek od jakiegoś czasu w szatni mocno pogardliwie wyraża się na temat moich zawodniczek i w związku z czym już nie muszę ich motywować, pan Klocek je zmotywował sam – kończy trener polickiego zespołu.