Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Lublinianki bez szans w Warszawie

II liga K: Lublinianki bez szans w Warszawie

Nie udała się podopiecznym Dariusza Gocjanka wyprawa do Warszawy, gdzie w minioną sobotę lublinianki rozpoczęły rundę rewanżową II ligi kobiet. AZS Politechnika, który był rywalem beniaminka gr. 3 wygrał za trzy punkty.

Chaos panujący początkowo na boisku, szybciej opanowały warszawianki, które błyskawicznie odrobiły straty do rywalek, gdy te rozpoczęły pierwszego seta od prowadzenia 2:0. Po serii zagrywek Sylwii Pilarek i Sandry Brudzińskiej, podczas których dużą aktywnością wykazała się kapitan miejscowych, Małgorzata Zaciek, AZS Politechnika Warszawska prowadziła 8:3, a o przerwę dla zespołu poprosił trener lublinianek. Po wznowieniu UKS Sobieski zaczął odrabiać straty i gdyby kolejną kontrę wykorzystała Iwona Pasieczna, na tablicy wyników było tylko 9:6 dla AZS. Warszawianki bardzo szybko uciekły przyjezdnym i przy stanie 19:10 o kolejny czas poprosił Dariusz Goljanek. Krótka rozmowa szkoleniowca z zawodniczkami po raz kolejny zmobilizowała beniaminka grupy 3 i po punkcie Izabeli Zborzyńskiej tym razem o przerwę prosił trener AZS-u Politechnika Warszawska (19:13). Przy wysokim prowadzeniu 21:13 Robert Strzałkowski zdecydował się na podwójną zmianę. W miejsce Pilarek i Zaciek na boisku pojawiły się Anna Szerszeńska i Magdalena Bojko. I wówczas zaczęły się schody… Problemy z przyjęciem warszawianek z zimną krwią na kontrze wykorzystywały przyjezdne, wśród których wyróżniała się Małgorzata Nowocień. Przy stanie 22:20 trener stołecznych dokonał zmian powrotnych, jednak i to na nic się zdało, bo po chwili na tablicy wyników przy Wiertniczej był remis – 23:23. Akademiczki z ulgą mogły odetchnąć dopiero przy kolejnej akcji. Wówczas zagrywkę zepsuła Kinga Jabłońska, dzięki czemu miejscowe miały pierwszą piłkę setową. Przy stanie 24:23 mogło być już po secie, jednak Agnieszka Chomutnik zablokowała Magdalenę Sibigę (24:24). W decydujących dwóch piłkach z pomocą przyszła Małgorzata Zaciek, która ustaliła wynik partii blokując Zborzyńską 26:24.

Po zmianie stron boiska bardzo dobrze w spotkanie weszły miejscowe. Po serii zagrywek Sylwii Pilarek prowadziły 9:0. Niemoc lublinianek przełamała Pasieczna. Wkrótce przyjmująca UKS-u Sobieski ponownie była na ustach wszystkich, którzy przyglądali się pojedynkowi obu ekip. Dzięki jej serwisom podopieczne Dariusza Goljanka zmniejszyły straty do sześciu oczek (5:11). Stołeczne przełamały się po akcji Beaty Mielczarek utrzymując siedmiopunktową przewagę do stanu 16:9. Od tego momentu gra przyjezdnych zupełnie się załamała, a punkty zdobywały warszawianki wysoko wygrywając 25:11.

W trzeciej partii podopieczne Roberta Strzałkowskiego prowadziły już 3:1, ale Pasieczna szybko doprowadziła do remisu (3:3). Wyrównana walka toczyła się do stanu 6:6. Drużyna UKS-u Sobieski nie potrafiła sobie poradzić z serwisami Mielczarek, Sibigi i Marty Piekut. A wynik meczu ustaliła Monika Scecewicz (25:10).

Imtech AZS Politechnika Warszawska – UKS Sobieski 46 Lublin 3:0
(26:24, 25:11, 25:10)

AZS Politechnika: Gancarczyk, Brudzińska, Scecewicz, Pilarek, Mielczarek, Zaciek, Snopkiewicz (libero) oraz Bojko, Szerszeńska, Sibiga, Piekut i Pietrzyńska
UKS Sobieski 46: Chomutnik, Nowocień, Jabłońska, Pasieczna, Zborzyńska, Jackowska, Tomala (libero) oraz Opoka i Czerwonka