Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Energetyk bez straty seta w Lubinie

I liga M: Energetyk bez straty seta w Lubinie

W 9. kolejce I ligi MKS Cuprum Mundo Lubin podejmowało na własnym terenie Energetyka Jaworzno. Rywale lubinian, choć zdecydowanie wyżej w tabeli, wyszli na parkiet bardzo zdenerwowani. Mimo to, jaworzanie zwyciężyli w spotkaniu w trzech setach.

Lubinianie zaczęli pojedynek z Jaworznem dosyć nerwowo. Pierwszy set był wyrównany z lekką przewagą gości. Miejscowi gonili wynik, ale lepsi okazali się podopieczni Sławomira Gerymskiego. Pierwsza partia padła łupem gości 29:27.

W drugiej rozgrywce, wynik otworzył Klucznik. Po chwili goście zremisowali. Cuprum nie potrafiło utrzymać prowadzenia i bardzo szybko traciło kolejne punkty. Sytuację niejednokrotnie ratowali Szczerbaniuk i Kordysz, ale z dwupunktowej straty zrobiła się ośmiopunktowa różnica. Drugi set rywale wygrali 25:20.

Trzecia partia zaczęła się dobrze dla gospodarzy. Na parkiecie wojowali Dykas i Kucharski. Szybko zrobiło się 3:1 dla Lubina. Goście jednak nie odpuszczali i już po chwili zdołali zremisować, a później objęli prowadzenie. Lubin opadł z sił przy stanie 15:18. W konsekwencji Jaworzno pokonało podopiecznych Fristera 21:15 i całe spotkanie 3:0. – Jeśli przeciwnik krwawi, to się go dobija. My tego nie zrobiliśmy. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego przegraliśmy ten mecz. Jaworzno nie było od nas lepsze, zwłaszcza że wyszli na parkiet przestraszeni. Nie rozumiem tego – skomentował pojedynek Dominik Frister, szkoleniowiec lubinian.

MKS Cuprum Lubin – Energetyk Jaworzno 0:3
(27:29, 20:25, 21:25)